פרופ' אבי שמחון, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה: "לא יעלו מסים"

בריאיון לכאן רשת ב אמר פרופ' אבי שמחון כי העלאת מסים בתקופה הנוכחית "תהיה טעות גדולה". באשר לקיצוץ הרוחבי שאישרה היום הממשלה, אמר כי מדובר בהחלטה טכנית בלבד והוסיף כי איש לא יפוטר
יאיר ויינרב וליאל קייזר
31 במאי 2020
16:38

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' אבי שמחון, אמר היום (ראשון) כי השנה לא צפויה העלאת מסים. בריאיון לתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב, הוסיף פרופ' שמחון כי העלאת מסים בתקופה הנוכחית "תהיה טעות גדולה". פרופ' שמחון העריך שגם בשנה הבאה לא צפויה העלאת מסים.

האזינו לריאיון עם פרופ' שמחון בכאן רשת ב

באשר לקיצוץ הרוחבי שאותו אישרה היום הממשלה לשם הקמת המשרדים החדשים, אמר פרופ' שמחון כי מדובר בהחלטה טכנית בלבד. "מדובר על אנשי מטה, המוסד לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה לא ייפגעו", הוסיף. עוד אמר פרופ' שמחון בנושא "לקחו תקנים קיימים והעבירו אותם למשרדים החדשים - אף אחד לא יפוטר".

כאמור מוקדם יותר היום אישרה הממשלה את הקיצוץ הרוחבי במשרדיה, כדי להקים משרדי ממשלה חדשים. בעקבות התנגדותו של שר החוץ גבי אשכנזי, הוסכם להוריד את גובה הקיצוץ במשרדו מ-11.5 מיליון שקלים ל-4.8 מיליון. כך, 16 תקנים יקוצצו, כולם תקני מטה ולא של דיפלומטים.

נוסף על כך, אישרה הממשלה את מתווה המענק למעסיקים שיחזירו לעבודה עובדים שהוצאו לחל״ת או פוטרו. על פי המתווה, יקבלו המעסיקים 7,500 שקלים בעבור כל עובד שיחזור לעבוד ממחר. סכום המענק בעבור עובד שחזר לעבוד בחודש מאי, יהיה קטן בהרבה - 3,500 שקלים בלבד. הסכום יועבר בארבעה תשלומים שווים כדי לוודא שהמעסיקים לא יפטרו את העובד לאחר קבלת המענק.