קורונה בבתי אבות
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אחרי חודשים בהסגר: אלפי קשישים בבתי האבות יוכלו לצאת ולקבל אורחים

ההחלטה התקבלה בשיתוף משרד הבריאות ומשרד הרווחה • פרופ' נמרוד מימון: הנזק לקשישים מהבידוד הממושך גדול מהתועלת ויש להפסיקו
מרדכי גילת
02 ביוני 2020
08:03

פרסום ראשון: משרד הבריאות ומשרד הרווחה החליטו להסיר את רוב המגבלות המוטלות על אלפי קשישים בדיור המוגן ובבתי האבות - הגבלות שמנעו מהם לצאת באופן חופשי מדירתם ולקבל מבקרים. כך פורסם לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

ההחלטה התקבלה אחרי התלבטות ארוכה, והיא צפויה להתפרסם הבוקר. עם קבלתה הקשישים יוכלו לחזור ולהתנהל כפי שהתנהלו לפני פרוץ משבר קורונה. זאת כאשר ההקלות יהיו תקפות בכל הארץ.

מי שהוביל את קבלת ההחלטה הוא ראש תוכנית "מגן אבות ואימהות" במשרד הבריאות, הפרופ' נמרוד מימון, אשר קבע כי הנזק לקשישים מהבידוד הממושך גדול מהתועלת ועל כן יש להפסיקו. על פי המתווה, ההקלות יחולו גם על תשושי נפש וחולים סיעודיים במרכזים הגריאטריים, כאשר כעת יורשו לבקרם שני קרובי משפחה, במקום מבקר אחד שהותר עד כה, ובתדירות גבוהה יותר.

מימון, שהחליף את פרופ' רוני גמזו, שעמד בשיא המשבר בראש מבצע "מגן אבות ואימהות", משמש כמנהל מחלקה פנימית ב' בבית החולים סורוקה בבאר שבע. עם מינויו אמר כי הוא מודאג במידה מסויימת מהתפרצות גל שני בבתי האבות.