אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: Dorothe, Pixabay

"ראיתי גבר גורר דמות": בן 25 נעצר בחשד לאונס ילדה בת 13 ברמה"ש

אדם הבחין במקרה והזעיק את המשטרה. החשוד השקה את הילדה באלכוהול וביצע בה את המעשה בגינה ציבורית. הוא נעצר לאחר שניסה להימלט ומעצרו הוארך בשלושה ימים
ורד פלמן ודניאל אלעזר
02 ביוני 2020
13:23
עודכן ב 14:51

המשטרה עצרה הלילה (שלישי) צעיר בן 25 מירושלים בחשד שאנס ילדה בת 13 מרמת השרון שהכיר דרך אפליקציה. בית משפט השלום בתל-אביב האריך את מעצרו בשלושה ימים. הנערה עברה בדיקות בבית החולים וולפסון בחולון, והיא צפויה לעבור תחקור על ידי חוקרת ילדים.

על-פי החשד, הצעיר נפגש איתה בגינה ציבורית בעיר מגוריה, ואנס אותה לאחר שהשקה אותה באלכוהול. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את החשוד לאחר שניסה להימלט.

צעיר אחר שהיה בזירת האירוע הוא שהתקשר למשטרה ודיווח שראה ילדה בגינה ציבורית כשהיא נראית מעולפת ומישהו גורר אותה ורוכן לעברה. השוטרים שהגיעו למקום ניסו לתשאל את החשוד אך הוא ניסה להימלט ונפתח מרדף אחריו.

סגנית מפקד תחנת המשטרה גלילות, רב פקד רונה מורד, אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אדם התקשר ודיווח על כך שהוא רואה גבר שגורר משהו. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בגבר ולידו נערה, בחשכה לא ראו ממש מי זאת, אבל כשהאירו עליה ראו שהיא ילדה. הגבר תושאל במקום ואמר שהוא מכיר אותה, אך אז החל להימלט ולאחר מרדף קצר נעצר. הוא טען שהם הכירו באינסטגרם, וככל הנראה הוא מסר פרטים שקריים אודות גילו. מדובר באירוע מצער".

האזינו לריאיון המלא עם רב פקד רונה מורד


רב פקד מורד גם ביקשה לפנות להורים "בימים אלה שהילדים משוחררים ממסגרות חינוכיות צריך לגלות ערנות לבני הנוער, עם מי הם מתכתבים ובאילו שעות - יש סכנות ברשת, ממש חיות טרף. אנחנו אומנם מנסים לנטר את זה באמצעות יחידות שהקמנו אבל אנחנו לא מגיעים להכול".

גיא דרור, שתפס את החשוד, התראיין גם הוא בתוכנית וסיפר: "סיימתי משמרת, הגעתי הביתה. גיליתי שלקחתי תיק של מישהו אחר, חזרתי למסעדה ו-20 מטר לפני הפנייה הגעתי לרחוב ללא מוצא עם מדשאה חשוכה. ראיתי גבר עם הפנים אלי מחבק דמות חסרת הכרה. הוא השכיב אותה על הדשא, חשבתי שאולי אלה שני חברים או שעושים לי הצגה. הוא הסתכל עלי ולא נראה שהוא מסתיר משהו. כשהחלפתי את התיק ראיתי אותו שוכב עליה, והבנתי שמשהו קורה".

האזינו לריאיון המלא עם גיא דרור

דרור הוסיף כי "התקשרתי למשטרה ותיארתי להם את מה שראיתי, אמרתי שאני חושב שיש כאן אונס. השוטר היה איתי על הקו ותוך חמש דקות הגיעו שוטרים. הוא ניסה לברוח אבל למזלי הם תפסו אותו. הוא צעק 'לא עשיתי כלום'. שקלתי להתערב ובדיעבד טוב שלא התערבתי כי הוא היה יכול לברוח".