עימות בנגב

עימות בנגב: בדואים הקיפו חיילים בבסיס צאלים ואיימו עליהם, קצין ירה באוויר

על פי החשד, הבדואים הגיעו לבסיס ביום ראשון כדי לגנוב ציוד • צה"ל תחקר את האירוע: "בזמן המרדף כלי רכב הקיפו את הג'יפ הצבאי, נוצרה התקהלות מסוכנת שבעקבותיה ירה אחד הקצינים כדור באוויר"
איציק זוארץ
02 ביוני 2020
13:34

חיילים בבסיס צאלים שבנגב התעמתו ביום ראשון עם תושבים בדואים שעל פי החשד הגיעו לגנוב ציוד. צה"ל תחקר את האירוע ופרסם היום (שלישי) את ממצאיו - התנהל מרדף במהלכו כלי רכב הקיפו ג'יפ צבאי, נוצרה התקהלות מסוכנת שבעקבותיה ירה אחד הקצינים כדור באוויר. דובר צה"ל פרסם הודעה ובה נכתב: "בוצע תחקור ראשוני על ידי המפקדים והופקו הלקחים הרלוונטיים לאירועים מסוג זה".

הצעירים מהכפר שהקיפו ואיימו על הג'יפ צילמו את מעשיהם והפיצו ברשתות החברתיות. כמה מתושבי הכפר הגיבו שמדובר ב"חתונה" שהוזמנו אליה גם חיילי צה"ל, ושהחברים שלהם ליוו אותם חזרה לבסיס.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך אימון בשטחי האש של בסיס צאלים, זיהו מספר קצינים חשד לגניבת ציוד צבאי ממקום האימון וביצעו מרדף אחר הרכב החשוד. במהלך המרדף הגיעו כלי רכב חשודים נוספים והקיפו את הג'יפ של הכוח באופן מאיים ועברייני. הקצינים דיווחו למשטרת ישראל על האירוע ועצרו בצד הדרך. לאור ההתקהלות המסוכנת שנוצרה סביבם לאחר העצירה, ירה אחד הקצינים כדור באוויר. שוטרים הגיעו למקום והוגשה תלונה כלפי המעורבים באירוע".

מהמשטרה נמסר: "עם קבלת הדיווח אודות האירוע הגיעו למקום כוחות משטרה ונפתחה חקירה שעודנה בראשיתה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות, לפעול למיצוי הדין עם המעורבים ולהיאבק בעברייני הרכוש ובריונות הכביש באשר הם".