נתניהו מציג את תוכנית החלת הריבונות בבקעה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו לראשי מועצת יש"ע: תמכו בהחלת הריבונות - זו הזדמנות היסטורית

רה"מ חזר על מחוייבותו לנהל מו"מ על בסיס תוכנית טראמפ ועדכן שהדיונים עם האמריקנים עדיין נמשכים
עמיחי שטיין
02 ביוני 2020
16:09
עודכן ב 18:00

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא היום (שלישי) לראשי מועצת יש״ע לתמוך בתוכנית להחלת הריבונות על יהודה ושומרון. נתניהו נפגש ביחד עם יו"ר הכנסת יריב לוין עם ראשי המועצה המתנגדים לתוכנית טראמפ הכוללת בתוכה הקמת מדינה פלסטינית.

בפגישה אמר נתניהו כי: ״עומדת בפנינו הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון״. הוא חזר על מחוייבותו לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית טראמפ ועדכן שהדיונים עם האמריקנים עדיין נמשכים. סוכם כי הצדדים ימשיכו בהידברות. 

נוכחים בפגישה ציינו כי היו בה חלקים טעונים ולא הושגו הסכמות או הבנות בין הצדדים. ראשי המועצות נפגשו בתום הפגישה גם עם שר הבריאות יולי אדלשטיין.

בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב, אמר ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי שנכח בפגישה, כי היא התנהלה באווירה טובה, אך במקצת הנושאים לא היתה תמימות דעים. דמרי הוסיף כי ראשי המועצות "מבינים את ההזדמנות אך מבקשים לוודא שאין פה חיבוק דב". לדבריו, "חשוב לוודא שהמפה שומרת על האינטרסים של ההתיישבות, ולהבהיר את סוגיית המובלעות במדינה הפלסטינית". דמרי ציין כי ראשי ההתיישבות קיבלו הבטחה ברורה להמשיך להידבר ולראות את המפות שיגובשו.

האזינו לריאיון המלא עם יוחאי דמרי בכאן רשת ב