אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

תפנימו: אישה בזנות נאנסת כמה פעמים ביום

נשים נופלות לזנות בגלל עוני כבד, ‫התמכרות לסמים ומצב נפשי רעוע. זאת עבדות של הנפש ושל הגוף. אף ילדה לא אומרת "כשאהיה גדולה אהיה זונה". שלי וגואטה בטור אישי
שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה
03 ביוני 2020
05:58

עד לא מזמן השימוש בקורבנות זנות היה לגיטימי לחלוטין. בסרטים הגדולים שהפכו לקלאסיקה - כמו "אישה יפה" או "השוטר אזולאי" מופיעה הזונה טובת הלב שמתחתנת וזוכה לסוף הטוב. יש המון בדיחות על קורבנות זנות ולהזמין נערת ליווי למסיבות רווקים היה למרבה הפלא דבר נהוג ואפילו מקובל. גברים רבים אפילו מעידים על עצמם כמי שבצעירותם פקדו לפחות פעם אחת קורבן זנות. זאת הייתה הנורמה.

המשטרה עצרה שמונה חשודים בהפעלת רשת לסחר בנשים למטרות זנות | כל הפרטים

אף ילדה לא אומרת "כשאהיה גדולה אהיה זונה", אין דבר כזה. ‫נשים נופלות לזנות בגלל עוני כבד, ‫בגלל התמכרות לסמים, בגלל מצב נפשי רעוע. ‫אישה בזנות היא אישה שנאנסת כמה פעמים ביום. ‫זה כמו עבדות: עבדות של הנפש ועבדות של הגוף. אין כאן שום זכות בחירה.

אותן נשים שמתעסקות בזה ‫הן מסכנות, הן קורבנות. ‫אבל אלה שמסרסרים בהן הם הפושעים השפלים ביותר. זה הדבר הכי גרוע בעולם. צריך לבוא חשבון ‫עם האנשים האלה. ובכלל, לא נתפס על הדעת שאישה נותנת יד לשעבוד של נשים אחרות ‫ומנצלת אותן. ‫אף על פי שמי שסחרו בנשים ‫לאורך אלפי שנות היסטוריה היו גברים.

אישה בזנות היא אישה שנאנסת כמה פעמים ביום. אין אישה בעולם שעושה את זה מרצון

ובאשר ללקוחות הגיע הזמן "לעלות כיתה" ולהגיד שמי שהולך לקורבנות זנות, משלם להן כסף ומקבל את הגוף שלהן ‫בתמורה הוא עבריין בעצמו. ‫אתה לא קונה סקס - אתה אונס. ‫מי שנמסים לתרץ את זה במילים כמו ‫"זה היה מרצון" - ‫אין אישה בעולם שעושה את זה מרצון.