צילום: עופר מוסקוביץ'
טנקים של צה"ל בפעילות בגבול לבנון

התקרית בזירה הצפונית: צה"ל הגביר את הנוכחות בגבול

בעקבות רצף התקריות בגבול - צה"ל הגביר את נוכחותו במובלעות. מבחינת צה"ל מדובר באירוע נקודתי אבל תקריות כאלה צפויות להימשך גם בעתיד
רועי שרון
02 ביוני 2020
21:30

התקרית בגבול לבנון: בחודשים האחרונים צה"ל הגביר את הפעילות שלו במובלעות בצד הלבנוני של גדר הגבול. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הנוכחות הצה"לית היא גלויה ובצד השני מפרשים זאת כהפגנת שרירים של ישראל. מבחינת צה"ל זה אירוע נקודתי שאולי מייצר קצת רעש, אבל לא פוגע בפעילות הביטחונית. תקריות כאלה צפויות להימשך גם בעתיד.

יש מתיחות תקופה ארוכה באזור הגבול, בעקבות כוחות רדואן, כוחות הקומנדו של ארגון הטרור חיזבאללה, שנפרשו סמוך לגדר, וגם בגלל שיתוף הפעולה שמטריד את כוחות הביטחון בין חיזבאללה לצבא לבנון. היום, כפי שנראה בתמונות, נמצאו שם כוחות של ארגון הטרור על אזרחי סמוך מאוד לחיילי צה"ל. בדרך כלל כוח יוניפי"ל לא מגיע לאזור, אך הפעם הם היו שם וניסו לצמצם את החיכוך בין הצדדים. 

מוקדם יותר שני טנקים של צה"ל חצו את גדר הגבול ללבנון מול משגב עם ונכנסו למובלעת ישראלית. חיילי צבא לבנון נערכו מולם כשהם חמושים בין השאר במטולים מדגם RPG. כמו כן למקום הגיע כוח של האו"ם. מדובר כוח יוניפי"ל, אנדריה טנטי, נמסר בנוגע לתקרית שצה"ל עדכן את כוח האו"ם על פעילות שלו בחלק הדרומי של הגבול. על פי הדובר, לא הייתה חצייה של הגבול ולכן אין פה הפרה של החלטת האו"ם 1701. עוד נמסר כי אנשי הכוח נשלחו לשטח כדי להוריד את מפלס המתיחות ולמנוע אי הבנות. המצב כעת יציב, לפי הדובר, אחרי שהכוח של צה"ל החל להתפנות מהאזור.