אוהדי הפועל ת"א מחוץ לבלומפילד, אמש

יו"ר מנהלת הליגות: האוהדים מסכנים את המשך קיום המשחקים

ארז כלפון התייחס אמש להתקהלות האסורה מחוץ לבלומפילד: "האחריות היא על כתפי השחקנים, האוהדים והקבוצות. רואים את הדברים בחומרה"
ליאן וילדאו
03 ביוני 2020
14:49

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כחלפון התייחס היום (רביעי) לאירועי אמש בבלומפילד, ואמר כי לא יאפשר לאף שחקן ואף אדם "לסכן את המשך קיום הליגות". בריאיון בתוכנית ב"חצי היום", בכאן רשת ב, אמר כלפון כי "האחריות היא בראש ובראשונה על כתפי השחקנים, האוהדים והקבוצות. רואים את הדברים בחומרה והבהרנו לקבוצות מה שצריך כדי שלא נראה את זה בפעם השנייה.

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר מנהלת הליגות

בהתייחס לטיפול המשטרתי בהתקהלות האוהדים אמר יו"ר המנהלת כי "משיחות עם קציני המשטרה שאחראים על אבטחת האצטדיונים, הם מתכוונים מהיום להיערך". הערב צפוי להיערך משחק העונה בין מכבי תל אביב למכבי חיפה בבלומפילד. הקבוצה המארחת הוציאה הודעה רשמית המבקשת להימנע מכל התקהלות.

לפני זמן קצר, המשטרה הודיעה כי היא לא תאפשר הקרנה של המשחק מחוץ לבלומפילד הערב. "שימוש במרחב הציבורי מחייב אישור רשות מקומית לעניין התקהלות, בהיעדר אישור רלוונטי לא ניתן להתקהל. ההתקהלות עלולה להפר את הנחיות משרד הבריאות. ריכוז קהל עלול להוביל לחשש לשלום הציבור ועלול להפר את הסדר הציבורי", נכתב בהודעה. עוד נכתב כי המשטרה והפקחים המקומיים יצעו אכיפה נגד הפרת התקנות.

אתמול מאות אוהדי הפועל תל אביב חגגו מחוץ לאצטדיון לפני, במהלך ואחרי המשחק מול בית"ר ירושלים, בלא שמירה על ריחוק חברתי ועל ההנחיות. במשרד הבריאות התריעו היום בפני מנהלת הליגות כי הדבר עלול לגרום להפסקת הליגה ובוודאי לטרפד חזרה של אוהדים למגרשים. במנהלת כעסו גם על שחקני הקבוצה ואנשי ההנהלה שיצאו למבואה באצטדיון וחגגו עם האוהדים מעבר לגדר.

בהפועל ת"א אמרו היום בתגובה: "תיערך שיחה עם שחקני הקבוצה שיתבקשו לא לחזור על כך, מתוך הבנה כי מקרים מסוג זה פוגעים במאמצים להשבת הקהל למגרשים באופן סדיר. אנו קוראים מכאן לאוהדי הקבוצה לשמור ככל הניתן על כללי הריחוק החברתי. אנחנו מתגעגעים אליהם, מרגישים אותם איתנו בכל מקום, אך בכדי שנוכל לחגוג יחדיו בין כותלי האצטדיון ולא מאחורי גדרות, כולנו צריכים להתאחד ולהיצמד להוראות - עם כל הקושי שבדבר".