ארכיון
צילום: תומר נויברג וגילי יערי, פלאש 90

ח"כים בכחול לבן: לתקוף יותר את הליכוד

גורמים במפלגה: לא הייתה תגובה קשיחה מספיק לדברי נתניהו בפתיחת משפטו ולביקורת נגד חוקי הקורונה. גנץ קיבל את הטענות
זאב קם
04 ביוני 2020
08:10
עודכן ב 09:55

כמה חברי כנסת בכחול לבן הביעו תרעומת בישיבת הסיעה האחרונה בכנסת על כך שהמפלגה אינה מגיבה בנחישות ואינה מתקוממת מול אמירות שמגיעות מתוך הליכוד. חברי הכנסת מיקי חיימוביץ', אורית פרקש הכהן ואסף זמיר התלוננו בפני יו"ר המפלגה בני גנץ על כך שהמפלגה שותקת ולא תוקפת אמירות מצד הליכוד שנוגדות את האג'נדה של כחול לבן.

חברי הכנסת נתנו כדוגמה את הדברים שאמר נתניהו בבית המשפט ביום פתיחת משפטו וכן את הפרסומים בעניין חוק הקורונה שנטען שהוא פוגע בזכויות אדם. לטענתם, המפלגה לא הגיבה בזמן לשני האירועים ולא הגיבה מספיק בקשיחות אליהם. הח"כים דרשו לשנות גישה ולהיות יותר לוחמניים כלפי הליכוד במקרים דומים שיקרו בעתיד. גנץ עצמו הגיב ואמר שהוא מקבל את הטענה ושהדברים ייראו אחרת להבא ויתוקנו.

שר התיירות אסף זמיר התייחס לפרסום בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב, ואמר כי "השותפות עם הליכוד היא שותפות של הראש ולא של הלב - אירוע רציונלי ולא אמוציונלי ויש לי קשיים איתו. במקומות שבהם נפגעים הערכים שלנו צריכים להגיב בצורה יותר תקיפה".

אתמול הושמעה ביקורת נגד ראש הממשלה החליפי בני גנץ מצד בכיר במשרד ראש הממשלה, שאמרו כי "יכול היה לחסוך כסף ולוותר על גינוני כבוד נוספים שקיבל בעקבות דרישותיו", בהתייחס לשיירת כלי הרכב של גנץ, שכוללת חמש מכוניות. 

גורמים בכחול לבן מסרו בתגובה להאשמות הבכיר: "במקום גורמים במשרד ראש הממשלה לא היינו נכנסים להטפות מוסר בתחום הזה". הגורמים בכחול לבן הוסיפו כי "גנץ ביקש מגורמי הביטחון לצמצם בהוצאות ככל הניתן".