-
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בשל התפשטות קורונה: מסתמן - דחייה בחידוש תנועת הרכבות

ברכבת ישראל מנסים למצוא פתרונות שיאפשרו לפקח על מספר הנוסעים • שרת התחבורה רגב: "אפשרות אחת היא הזמנה מוקדמת של כרטיסים באפליקציה. ייתכן ונדרש לדחות את הפעלת הרכבת ליום רביעי כדי לוודא את היערכות הציבור"
שרון עידן
06 ביוני 2020
00:00
עודכן ב 07 יוני 07:07

שרת התחבורה מירי רגב הנחתה אתמול (שבת) את רכבת ישראל למצוא פתרונות שיאפשרו לפקח על מספר הנוסעים. הפתרון המסתמן הוא הזמנת כרטיסים באמצעות אפליקציה. ביממה הקרובה יסוכם הנושא ואפשר כי בעקבות הצורך בהיערכות, תידחה הפעלת הרכבת מיום שני ליום רביעי.

רגב פרסמה הודעה בדף פייסבוק שלה שבה נכתב: "אני יודעת שיש ציפייה לפתיחת הרכבת ביום שני אך עם זאת הרחבת התחלואה מחייבת אותנו לשמור על בריאות הציבור, לצד הפעלת התחבורה הציבורית. לכן, אני פועלת בימים האחרונים מול רכבת ישראל כדי למצוא פתרונות שימנעו את הצפיפות ויאפשרו לנו לפקח על תנועת הנוסעים ברכבת".

רגב ציינה כי ישנם מספר פתרונות, בין השאר, כאמור שימוש בוואוצ׳רים שיוזמנו מראש על ידי הנוסעים באפליקציה, והוסיפה "ייתכן ונדרש לדחות את הפעלת הרכבת ליום רביעי כדי לוודא את היערכות הציבור".

מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, התייחס לנושא האכיפה כבר בתחילת החודש הקודם, ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אנחנו לא נוכל לנהל את זה וגם לא לאכוף את זה – אנחנו יכולים רק להמליץ. קשה לשמור על תקנות החירום. האנשים יצטרכו לנהוג באחריות במתחמי הרכבת ובתוך הרכבות. משרד הבריאות יצטרך להנחות אותנו לגבי זה".