תחנת הרכבת בירושלים
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בעקבות העלייה בתחלואה: הרכבת לא תחזור מחר לפעילות

רה"מ נתניהו יכנס מחר את קבינט הקורונה כדי לדון בצעדים שיינקטו בנושא התחבורה הציבורית, בתי הספר ונושאים אחרים. בעקבות כך, הרכבת שהייתה אמורה לשוב מחר לפעילות, לא תעשה זאת
שרון עידן
07 ביוני 2020
12:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) על דחיית הדיון בקבינט הקורונה למחר, כדי לדון בצעדים שיינקטו בנושא התחבורה הציבורית, בתי הספר ונושאים אחרים. בעקבות כך, רכבת ישראל, שבה משתמשים כ-250 אלף בני אדם מדי יום, והייתה אמורה לשוב מחר לפעילות, לא תעשה זאת. הרכבת מושבתת מאז ה-26 במארס.

"גם כשמנטרלים את ההתפרצות בגמנסיה העברית בירושלים, ואת ההתפרצות בבתי הספר, אנחנו רואים עלייה ברורה בחלקים רבים של המדינה ובחלקים רבים של האוכלוסייה. בדיון בקבינט הקורונה נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה, כולל בבתי הספר, בתחבורה הציבורית ובתחומים אחרים גם כן", אמר נתניהו בישיבת הממשלה. 

שרת התחבורה מירי רגב הנחתה אתמול את רכבת ישראל למצוא פתרונות שיאפשרו לפקח על מספר הנוסעים. הפתרון המסתמן הוא הזמנת כרטיסים באמצעות אפליקציה. רגב פרסמה הודעה בדף פייסבוק שלה שבה נכתב: "אני יודעת שיש ציפייה לפתיחת הרכבת ביום שני אך עם זאת הרחבת התחלואה מחייבת אותנו לשמור על בריאות הציבור, לצד הפעלת התחבורה הציבורית. לכן, אני פועלת בימים האחרונים מול רכבת ישראל כדי למצוא פתרונות שימנעו את הצפיפות ויאפשרו לנו לפקח על תנועת הנוסעים ברכבת".

מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, התייחס לנושא האכיפה כבר בתחילת החודש הקודם, ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אנחנו לא נוכל לנהל את זה וגם לא לאכוף את זה – אנחנו יכולים רק להמליץ. קשה לשמור על תקנות החירום. האנשים יצטרכו לנהוג באחריות במתחמי הרכבת ובתוך הרכבות. משרד הבריאות יצטרך להנחות אותנו לגבי זה".