הדירה שספגה את פגיעת הכדור, אמש
ללא קרדיט

"ירי יומי": קליע פגע בחדר בו ישנה תינוקת בלוד

האירוע התרחש שעות ספורות לאחר ששלושה גברים נורו למוות בעיר. תושב העיר שביתו נפגע: "לצערנו נהיו אדישים למצב הזה"
הדס גרינברג
07 ביוני 2020
14:00

"בזמן האחרון נהיה אטרף בשכונה, ירי פה זה על בסיס יומי". כך אמר היום (ראשון) י', תושב לוד, שקליע בקוטר 9 מ"מ ניפץ אמש את חלון דירתו. בריאיון לכאן חדשות, סיפר י' כי בחדר בו פגע הקליע נכחה באותה עת בתו בת השמונה חודשים.

"בסביבות שמונה ורבע בערב אשתי הרדימה את התינוקת שלנו ואז שמענו בום", סיפר י'. "ראינו חור בתריס עם ניפוץ בחלון ומצאנו את הכדור", הוא הוסיף. לדבריו, שוטרים שהוזעקו לדירה אמרו כי ככל הנראה הכדור נורה מגג בשכונת רמת אשכול.

פגיעת הקליע בדירה המדוברת, הלילה (ללא קרדיט)

"אתמול הסתובבו שניים על טרקטורון וירו באוויר בתוך השכונה. לפני חודשיים שני בניינים לידנו חטפו כדור בקומה 11. רק אתמול היה בערב ירי אצלנו, בבוקר היה ירי ועוד חיסול בצומת לוד", אמר י'. הוא הוסיף כי "יש אווירה בשכונה שלא רוצים להתסיס את לוד, אז מנקים את הנשק הלא חוקי בכפפות של משי. לצערנו נהיו אדישים למצב הזה".

אתמול נורו למוות שלושה גברים כבני 28 ו־40 בצומת לוד מרכז. הנרצחים – נהאד אל שמאלי, ג'בריל עכאשה וראיד עכאשה, תושבי ג'ואריש שברמלה – מוכרים למשטרה וישבו ברכב בעת שנורו. לפני כחודשיים נרצח אחיו של נאהד אל-שמאלי במחלף נתניה. הירי ככל הנראה בוצע מרכב אחר שבו היו שני אנשים. המשטרה פועלת לאיתור החשודים במעשה.