נהאד אל-שמאלי שנרצח אתמול בצומת לוד, זירת הרצח
צילומים: כאן 11, פלאש 90

איים: "כולם ימותו על הכביש פה" - וחוסל בצומת

בלעדי: תשעה חודשים אחרי שהעז לאיים מול מצלמות כאן חדשות - נהאד אל-שמאלי, העבריין משכונת ג'וואריש, נרצח אתמול בצומת לוד
הדס גרינברג
07 ביוני 2020
15:56

כרוניקת חיסולים ידועה מראש: בסדרת התחקירים של יפעת גליק ששודרה בספטמבר האחרון, בתוך שורת ראיונות בלעדיים בשכונת ג'וואריש ברמלה, איים העבריין נהאד אל-שמאלי לנקום את מות אחיו שנרצח זמן קצר לפני כן. אתמול (שבת) נרצח אל-שמאלי עצמו בחיסול המשולש בלוד.

"משפחות ג'רושי ומוגראבי, כולם ימותו - נשים, בנות, ילדות - כל מי שיעלה על הכביש פה, אינשאללה", הוא איים אז. "ילד קטן ככה נולד - ימות על הכביש". אל-שמאלי זעם על השכנים שלא מלשינים על הרוצחים ואמר: "אם מישהו מלשין, הוא יילך ראשון". גם את המשטרה הוא תקף: "הם יודעים מי הורג, רק לא עושים להם כלום בגלל שהם עובדים כמשתפי פעולה כולם". 

מלבד אל-שמאלי, נורו אתמול למוות בצומת לוד מרכז גם ג'בריל עכאשה וראיד עכאשה, בני 28 ו-40. השלושה - תושבי ג'ואריש שברמלה שמוכרים למשטרה. הם ישבו ברכב בעת שנורו. לפני כחודשיים נרצח אח נוסף של אל-שמאלי במחלף נתניה. הירי ככל הנראה בוצע מרכב אחר שבו היו שני אנשים. המשטרה פועלת לאיתור החשודים במעשה.

עם אלף פניות למשטרה בחודש, שכונת ג'וואריש ברמלה נחשבה תמיד למעוז עברייני והכאוס ברחובותיה רק הולך ומסלים. לדברי התושבים, אין להם גרם של תחושת ביטחון. בעוד המשטרה מסרבת למסור נתונים, תושבים בשכונה לא מהססים לאיים ברצח לעיני המצלמות.

שעות ספורות לאחר הרצח המשולש, פגע אמש קליע בקוטר 9 מילימטרים בחדר בו ישנה תינוקת בעיר. "בסביבות שמונה ורבע בערב אשתי הרדימה את התינוקת שלנו ואז שמענו בום", סיפר אביה, י'. לכאן חדשות. "ראינו חור בתריס עם ניפוץ בחלון ומצאנו את הכדור". לדבריו, שוטרים שהוזעקו לדירה אמרו כי ככל הנראה הכדור נורה מגג בשכונת רמת אשכול. "בזמן האחרון נהיה אטרף בשכונה, ירי פה זה על בסיס יומי", הוא העיד.