שלח, ב-2006
צילום: אי-פי

למרות האישור לקברו בעזה - מנהיג הג'יהאד האסלאמי לשעבר נקבר בדמשק

מצרים הסכימה להעביר לרצועה את גופתו של רמדאן עבדאללה שלח, שמת אתמול, דרך מסוף רפיח - אך לבקשת אשתו וילדיו הוא נקבר בסוריה
גל ברגר
07 ביוני 2020
17:30
עודכן ב 18:20

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הערב (ראשון) כי מנהיג הג'יהאד האסלאמי לשעבר רמדאן שלח, שמת אתמול בסוריה, הובא לקבורה בדמשק לבקשת אשתו וילדיו. זאת למרות אישור מצרי להעביר את גופתו לעזה לקבורה מחר. בכירים בארגון אישרו את הדיווחים. 

קודם לכן, בכיר בג'יהאד האסלאמי בעזה אישר את הפרסום בכאן חדשות ולפיו מצרים הסכימה להכניס לרצועה את גופתו של המנהיג לשעבר של הארגון. לדברי חודר חביב, הג'יהאד האסלאמי ממתין לסידורי הבאת הגופה מחר דרך מסוף רפיח. ערוץ הטלוויזיה הרשמי של הארגון מדווח כי גופתו של שלח, שמת אתמול, תועבר מדמשק לקבורה בעזה.

יושב ראש ימינה, חבר הכנסת נפתלי בנט, הגיב על ההתפתחות ופנה בציוץ בטוויטר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש הממשלה החליפי בני גנץ: ''רבותיי ראשי הממשלה, למה אישרתם את הכנסת גופתו של שלח לקבורה ברצועת עזה? מדוע לא להתנות זאת בשחרור חללי צה״ל, הדר גולדין ואורון שאול? למה לתת לאויבינו מתנת חינם?"

שלח, שהיה בן 62 במותו, שימש מנהיג הארגון מ-1995, אחרי חיסולו של פתחי שקאקי, וכיהן בתפקיד עד 2018, אז חלה ואושפז בבית חולים בביירות. מחליפו בתפקידו הוא זיאד נחאלה, ששימש סגנו.