עמית בן יגאל
מהאלבום הפרטי

ברוך בן יגאל על לכידת המחבל שרצח את בנו: "חודש ימים ישנתי על הרצפה עם טלפון דלוק"

האב ששכל את בנו היחיד, עמית, עלה אמש לקבר בנו ושיתף אותו בלכידת המחבל • "אתמול הייתה סגירת מעגל מיוחדת. בחושך הגדול, כוחות הביטחון הביאו לי את הנר לחפש את הדרך במסע הארוך שלי"
הבוקר הזה
08 ביוני 2020
10:34

"אתמול הייתה סגירת מעגל מאוד מיוחדת", כך אמר ברוך, אביו של החייל עמית בן יגאל, לוחם גולני שנהרג בכפר יעבד בשומרון בחודש שעבר, בראיון הבוקר (שני) לכאן רשת ב, על לכידת המחבל שהרג את בנו היחיד על ידי צה"ל ושב"כ

"אתמול ביקרו אצלי אורחים בבית", שיתף בן יגאל על הרגעים בהם נודע לו על לכידת המחבל, "תוך כדי הביקור מתקשר אליי קצין המבצעים ואומר לי 'ברוך, אני צריך אותך, תרד דחוף', התנצלתי בפני האורחים וירדתי, תוך כך התקשרה אלי עיתונאית שעידכנה אותי שהרוצח של עמית נתפס, התחלתי לצעוק. מצד אחד שמחתי, מצד שני בכיתי, הכול ביחד".

האזינו לריאיון עם ברוך בן יגאל בכאן רשת ב

 "במשך חודש ימים ישנתי על הרצפה, עם טלפון דלוק 24/7 כדי שאם איוב כיוף (מפקד סיירת גולני) או המ"פ יתקשרו אני אענה להם. אמרתי להם שאני רוצה לדעת על לכידת המחבל בכל שעה", סיפר על החודש מורט העצבים שעבר עד להודעה על לכידת המחבל שהשליך את האבן על ראש בנו. "זה משהו שהעסיק אותי 24/7. המחשבה שלי לא היתה רגועה. אני ישן שעתיים בלילה, מקסימום שלוש".

"האיש הזה ואני די דומים - הוא אבא ואני הייתי אבא", אמר בן יגאל על המחבל נזמי אבו בכר, מיעבד. "הבן אדם בן 49 ואני בן 51. הוא בעל משפחה. הוא לא ילד בן 18. אני לא מבין בשם מה הוא עשה את זה. דת האסלאם היא דת סובלנית, היא לא מחנכת לשנאת חינם. אף אחד לא יכול לספר לי שהאיסלאם מחנך לרצח הנפשע הזה".

הלילה עלה האב השכול לקבר בנו, על מנת לשתף אותו שהמחבל נלכד. "לפחות בחושך הגדול, כוחות הביטחון הביאו לי את הנר לחפש את הדרך לקראת המסע הארוך שלי", אמר. "אני מלווה על ידי משרד הביטחון ואנשים נפלאים. אנחנו מקבלים בכל יום חיבוק מחדש גם בארץ וגם בעולם. אנשים מתעניינים בסיפור הזה, עמית הוא הילד של כולם והפצע הוא שלי, עמוק מאוד בתוך הנשמה והלב שלי. בכל פעם מישהו אחר עוזר לי לעלות למעלה".