הפגנת עובדי אל על מול משרד האוצר בירושלים, בחודש ש
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אל על מאריכה שוב את החל"ת של עובדיה: אין טיסות סדירות עד אוגוסט

חברת התעופה מאריכה שוב את החל"ת של עובדיה: "אנו במאמץ מתמשך מול הבנקים לקבלת הלוואה בערבות המדינה, שתאפשר לצאת ממשבר הקורונה
שרון עידן
08 ביוני 2020
18:39

חברת התעופה אל על הודיעה הערב (שני) לבורסה כי היא מאריכה את מועד החל"ת של רוב עובדיה עד לסוף חודש יולי, וכי לא תקיים טיסות סדירות עד אז.  

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין כתב באגרת לעובדים: "אנו במאמץ מתמשך מול הבנקים לקבלת הלוואה בערבות המדינה, שתאפשר לאל על לצאת ממשבר הקורונה ולחדש את פעילותה. ללא סיוע של המדינה, בכל מתווה שיסוכם, לא נוכל לחדש את הפעילות".  עוד כתב אוסישקין כי "(...) ללא הגעה על סיכום והזרמת ההלוואה לא נוכל לחזור לפעילות, זאת מאחר והסכום הזה נדרש כתנאי בסיסי ומקדמי לחידוש הטיסות, על מנת לאפשר תשלום חובות ללקוחות וספקים. בלי תשלום החובות הללו לא ניתן לחדש את הפעילות ולא נוכל להתחיל בהחזרה מדורגת של האנשים מחל"ת". 

אל על מפעילה טיסות מטענים, חילוץ, ומעט טיסות נקודתיות על פי הצורך. קרוב ל-6,000 עובדי החברה מתוך 6,500 ממשיכים את החל"ת עד להודעה חדשה.

אתמול הציע משרד האוצר להנהלת החברה הלוואה של רבע מיליארד דולר - 150 מיליון דולר פחות מכפי שביקשה אל על. את הסכום החסר תגייס החברה מהנפקה בבורסה, ואולם אם לא ירכוש הציבור מניות תעשה זאת המדינה ואפשר שהדבר יוביל להשתלטותה על אל על - מהלך שהנהלת החברה אינה מעוניינת בו. מועצת המנהלים של "אל על" צפויה לדון השבוע בהצעה שבעצם תביא להלאמה של החברה. ההערכה היא שיאושר המתווה המוצע.