הרמטכ"ל אביב כוכבי
צילום: פלאש 90

כוכבי: "צה"ל המשיך למנוע איומים באמצעות לוחמה חשאית או חסויה"

הרמטכ"ל התייחס גם לתוכנית הרב שנתית, ואמר כי "רק בזכות פעילות מבצעית מאומצת ניתן לספק ביטחון. רק בזכות תחזוק שרירי הצבא ניתן להתאגרף ולנצח ביום פקודה"
משה שטיינמץ
08 ביוני 2020
19:23

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי אמר היום (שני) כי ‏״צה״ל המשיך למנוע ולעקור איומים באמצעות לוחמה חשאית או חסויה, בהשמדה פיסית או בנטרול יכולות". את הדברים אמר כוכבי בטקס הענקת תעודות הערכה לסיום היערכות קורונה, והוסיף: "אלו מבצעים המתרחשים לאורך כל השנה, והם אלו שמספקים ביטחון ויציבות למדינת ישראל, אך הם עשויים להיתפס כמובן מאליו. אסור שייחשבו למובן, והם לא קורים מאליו".

הרמטכ"ל התייחס גם למותו של סמ"ר עמית בן יגאל, כשאתמול לכדו כוחות הביטחון את החשוד בזריקת האבן שהביאה למותו. ‏״העשייה המבצעית של צה"ל בשבועות האחרונים, ובוודאי מותו של עמית בן יגאל, מהווים תזכורת לפעילות הקבועה והתובענית שמתרחשת לילה ויום בכל הגזרות. זהו 'פרדוקס הביטחון' - ככל שיהיה שקט ויציבות ביטחונית, נוטים לשכוח כמה מורכב להשיגם".

כוכבי דיבר גם על תקציב הביטחון והתוכנית הרב-שנתית "תנופה": "כלל שיש יציבות ביטחונית, מתפתחת תחושה מוטעית שפחתו האיומים, וככל שיש שקט, מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים. רק בזכות פעילות מבצעית מאומצת ניתן לספק ביטחון. רק בזכות תחזוק שרירי הצבא ניתן להתאגרף ולנצח ביום פקודה".

‏״ברוח זו אנו פועלים, ממשיכים בתנופה, ומוציאים לפועל את תר"ש 'תנופה'. תר"ש 'תנופה' הוא המענה לפערים שנדרש לסגור, וליתרון שנדרש לפתוח על פני אויבינו".