מדלן מקאן והחשוד בחטיפתה ורציחתה כריסטיאן ברוקנר
צילום: גטי אימג'ס

התביעה בגרמניה: יש בידינו הוכחות שהילדה מדלן מקאן מתה

התובע הוסיף כי המשטרה צריכה עוד מידע בנוגע למקום שבו החשוד החדש בפרשה, כריסטיאן ברוקנר, התגורר בפורטוגל בתקופה שבה נעלמה הילדה הבריטית ב-2007
מתי ברנהרט
08 ביוני 2020
22:55

פרשת היעלמותה של מדלן מקאן: התובע בגרמניה הנס כריסטיאן וולטרס אמר הערב (שני) כי יש ראיות לכך שהילדה הבריטית שנעלמה ב-2007 - מתה. בריאיון לרשת סקיי הבריטית אמר התובע הגרמני: "אין לנו כל מידע שהיא חיה. כל האינדיקציות שקיבלנו מצביעות על הכיוון שהיא מתה, אלה ראיות שאיני יכול לדבר עליהן, אך אודה כי אין לנו את גופתה".

התובע הוסיף כי המשטרה צריכה עוד מידע בנוגע למקום שבו החשוד החדש בפרשה, כריסטיאן ברוקנר, התגורר בפורטוגל בתקופה שבה נעלמה הילדה, על מנת שיהיה ניתן לחפש את שרידי גופתה של מקאן. עוד אמר התובע כי אין מספיק ראיות "חותכות" על מנת להביא את החשוד למשפט.

תוכנית בנושא פשיעה בערוץ הגרמני ZDF פרסמה ביום חמישי האחרון כי החשוד הגרמני, כריסטיאן ברוקנר בן 43, הואשם והורשע באונס של תיירת אמריקנית - ועל כך הוא מרצה עונש מאסר. על פי הדיווח ברשת BBC, החשוד עשה שימוש בטלפון הנייד שלו באזור אתר הנופש בו שהתה משפחת מקאן, כשעה לפני היעלמותה של הילדה.

המשטרה בגרמניה פרסמה בשבוע שעבר צילום של רכב שבו נהג לחיות החשוד, כמו גם רכב יגואר שחור שאותו רשם על שם אדם אחר, יממה לאחר היעלמותה של מקאן. הודאתו לכאורה של ברוקנר, הייתה כאשר סיפר לחבר על חטיפתה של הילדה בזמן שהשניים ישבו בבר ופניה של מקאן הופיעו על מסך הטלוויזיה, במלאת עשור להיעלמותה, בשנת 2017.

לאחר מכן, הראה לחברו סרטון וידאו בו הוא אונס אישה, מה שהוביל לחשד המשטרה. ברוקנר, שתואר כבטלן, התגורר בפראיה דה לוז כשמקאן נעלמה לפני 13 שנה כשהוריה, ג'רי וקייט, יצאו לארוחת ערב במסעדה סמוכה.