לשכת האבטלה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

סמנכ"ל המחקר והתכנון בשירות התעסוקה: מתכוננים ל־400 אלף מובטלים בחודש אוגוסט

דוקטור אופיר פינטו בריאיון לכאן רשת ב: "נכון להיום כ־900 אלף עובדים נמצאים בחל"ת. לא מזהים גל פיטורים של עובדים החוזרים מחל"ת"
כאן הלילה
09 ביוני 2020
05:40

המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה: דוקטור אופיר פינטו, סמנכ"ל המחקר והתכנון בשירות התעסוקה, אמר אתמול (שני) לכאן רשת ב כי נכון להיום, כ־300 אלף איש שבו לעבודה, ועדיין כ־900 אלף עובדים נמצאים בחל"ת. ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" הוסיף כי כרגע "לא מזהים גל פיטורים של עובדים החוזרים מחל"ת. החל משבוע הבא נתחיל לזמן אנשים להתייצב בלשכות, ומתכוננים לכ־400 אלף מובטלים בחודש אוגוסט".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ הודיעו ביום ראשון על ביטול קבוע של המכסים ומיסי הקנייה על שורה רחבה של מוצרים בהיקף 1.45 מיליארד שקל בשנה. נוסף על כך השניים סיכמו על הארכת ימי הזכאות לדמי אבטלה ל־35 ימים. 

בין שורת המוצרים שהמס עליהם בוטל: טלפונים סלולריים, ביגוד והנעלה, מוצרי תינוקות, מוצרי אלקטרוניקה בידורית (טלוויזיות, צגים, רמקולים ועוד), מוצרי חשמל ביתיים, צעצועים ומשחקים ותמרוקים.

לפי נתוני שירות התעסוקה שפורסמו באותו היום, עובדי ועובדות ההוראה, החינוך וההדרכה הם הקבוצה הגדולה ביותר מבין החוזרים לעבודה, אך יחד עם זאת מדובר עדיין גם בשתי הקבוצות הגדולות ביותר מבין דורשי העבודה הפעילים (הוראה, חינוך והדרכה – 12.8%, מכירות – 8.3%).