-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מערך ההסעות "נעים בסופ"ש" יחזור לפעול בגוש דן

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי: "כולי תקווה שהממשלה תיבחן האפשרות להרחבת השירות לכלל תושבי המדינה" • המערך יפעל בערים תל אביב, גבעתיים, יהוד- מונוסון, קריית אונו, רמת השרון ושוהם
דניאל אלעזר
09 ביוני 2020
11:16

עיריית תל אביב הודיעה היום (שני) כי מערך התחבורה המטרופוליני "נעים בסופ"ש" חוזר לפעול החל מסוף השבוע הקרוב. נוסף לתל אביב, המערך יפעל בערים גבעתיים, יהוד- מונוסון, קריית אונו, רמת השרון ושוהם.

פעילות המערך הופסקה באמצע חודש מארס בשל משבר קורונה. כעת, לאור אישור ההקלות להפעלת התחבורה הציבורית, שירות ההסעות יופעל תוך ניצול מקסימלי של 75% ממקומות הישיבה, והנוסעים יחויבו לעטות מסכה.

החלטה זו מגיעה על רקע המתקפה של שרת התחבורה מירי רגב בישיבת קבינט קורונה אתמול, על העיכוב בפתיחת התחבורה הציבורית, בצל ההחלטה כי החזרת פעילות הרכבות תידחה. לדברי השרה, "לא ייתכן שמאפשרים רק לבעלי כלי רכב פרטיים להגיע לעבודה, וצריך לפתוח את התחבורה ציבורית ואת הרכבות משום שהדבר מונע מאנשים להתפרנס. לדברי השרה, צריך לאפשר גם לאנשי הפריפריה להגיע למרכז, ואם אין להם רכב אין להם עבודה".

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר: "כולי תקווה שעם הקמת הממשלה החדשה והצורך המוכח של הציבור ברשת תחבורה מטרופולינית הפועלת בהצלחה רבה בסופי השבוע, תיבחן האפשרות להרחבת השירות לכלל תושבי המדינה".

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק הסביר: "מדובר בפרי שיתוף פעולה בין רשותי, המספק מענה על צורך קיים וחשוב של רבים מתושבי גוש דן. קיבלנו מאות פניות בקשה להחזרת השירות ואני שמח ששוב יתאפשר לתושבי העיר להגיע ולחזור, גם בסופי שבוע בבטחה ובבריאות למקומות השונים".

ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר ציין כי "זהו עוד שלב בחזרה לשגרה וזה מרגש בפני עצמו. אני מקווה שהצעירים שלנו יגלו אחריות וישמרו על כללי הקורונה".

ראש העיר קריית אונו ישראל גל אמר כי מערך ההסעות יפחית את עומסי התנועה בכבישים בסוף השבוע, והוסיף כי "בני הנוער והצעירים בעיר, החפצים לצאת לבילוי ונופש במהלך השבת, והגמלאים המעוניינים לצאת לעיר הגדולה, במיוחד אלה שידם אינה משגת שכירת מונית לשם כך, יוכלו לשוב ולהשתמש בשירות זה".