ילדה שנאנסה, אילוסטרציה
צילום: גטי

הוארך בשלושה ימים מעצרו של החשוד באונס בת ה-11 בחיפה

החשוד, תושב העיר בן 21, שחזר אמש את המעשה. סנגורו האשים את המשטרה שפעלה במרמה והפרה את זכותו של החשוד להתייעץ עם עורך דין: "בנתונים שהצטברו לא יעלה על הדעת שגם אם ניתנה הודאה מפיו, בית המשפט יאשר אותה כקבילה"
חן ביאר
09 ביוני 2020
14:03

בית המשפט השלום בחיפה האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרו של החשוד באונס בת ה-11 בביתה בעיר בסוף השבוע. החשוד, תושב חיפה בן 21, נעצר אתמול, ובשעות הערב שחזר את המעשה. הסיפור פורסם לראשונה בכאן חדשות. החשוד מתגורר בשכונה הקרובה לשכונה בה מתגוררת הקטינה. מדובר באדם המוכר למשטרה מתחום עבירות הרכוש.

סנגורו של החשוד, עורך הדין רונן חליווה, אמר לפני הדיון כי "במסת הנתונים שהצטברה לא יעלה על הדעת שגם אם ניתנה הודאה מפיו, בית המשפט יאשר אותה כקבילה". חליווה הוסיף שהמשטרה הפרה את זכותו של החשוד להתייעץ עם עורך דין ואת צווי איסור הפרסום שהיא עצמה ביקשה. עוד מסר כי אם המשטרה כל כך סבורה שהתיק חזק, אז למה, לדבריו, הם צריכים לשקר.

שלשום פתחה המשטרה בחקירה בעקבות תלונה שהוגשה על תקיפת הילדה. החקירה העלתה כי התקיפה בוצעה על ידי אדם זר ואין חשד כי אחד מבני המשפחה ביצע את המעשים. המשטרה אספה ממצאים מבית הילדה וגבתה את עדותה באמצעות חוקרת ילדים, בד בבד היא קיבלה טיפול רפואי.