יריב לוין ועודד פורר
צילום: יונתן זינדל והלל מאייר, פלאש 90

גורם בישראל ביתנו: לוין מעכב את מינוי פורר ליו"ר הוועדה למעמד האישה

לטענת הגורם, יו"ר הכנסת עושה זאת כדי ללחוץ על ישראל ביתנו לוותר לימינה על תקן של סגן יו"ר הכנסת. פורר עצמו מאשים את לוין כיהוא מבקש להעניק את המינוי דווקא לאחמד טיבי "החבר הבכיר ביותר בקואליציה של נתניהו"
זאב קם
09 ביוני 2020
13:57

יו"ר הכנסת יריב לוין ביטל את כינוס הוועדה לקידום מעמד האישה שנועד לאחר הצוהריים (שלישי) ובו אמור היה לעלות להצבעה מינויו של עודד פורר ליו"ר הוועדה. לטענת גורמים בישראל ביתנו, מדובר בניסיון של יו"ר הכנסת להפעיל עליהם לחץ כדי שיוותרו לסיעת ימינה על תפקיד סגן יו"ר הכנסת.

פורר מצדו טוען כי לוין עשה את המהלך דווקא כדי לסייע לרשימה המשותפת ולאחמד טיבי, שהוא לדבריו החבר הבכיר ביותר בקואליציה של נתניהו. "בחוק הראשון שהעביר גפני בועדת הכספים הוענקו אחר כבוד 200 מיליון שקלים תוספת בהתאם לסיכום בין גפני לטיבי וכעת יריב לוין מעכב את הקמת הוועדה לקידום מעמד האישה כדי לתת לאחמד טיבי סגן יו"ר כנסת נוסף. הסיפור הוא פשוט - בליכוד העדיפו שלושה סגני יו"ר כנסת מהמשותפת לחלק גדול מהקדנציה ואפילו לא אחד מישראל ביתנו", אמר פורר.

"מבחינתו, שקידום נושא המאבק נגד אלימות ורצח נשים, מציאת פתרונות לנשים עצמאיות בתקופת הקורונה, יחכו, העיקר שטיבי יהיה מרוצה. אנחנו לא מתנהלים באולטימטומים ובסחיטה באיומים. מבחינתינו היתה הסכמה בין סיעות האופוזיציה לקואליציה, ואין מקצה שיפורים אחרי שיש הסכם" הוסיף.

לטענת גורמים בישראל ביתנו, לאחר שסירבו לדרישה, הגיעה ההודעה על דחיית הישיבה למינויו של פורר ליו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה. גורמים בסביבת יריב לוין אמרו שהוא נאלץ להתערב לאחר שבאופוזיציה לא הגיעו להסכמות בינם לבין עצמם.