עמירם בן אוליאל בדיון הטיעונים לעונש

התביעה: להשית על בן אוליאל 3 מאסרי עולם ועוד 40 שנה

פרשת דומא | אחיו של סעד דוואבשה שנרצח בשריפת הבית בדומא העיד בשלב הטיעונים לעונש של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח שלושת בני המשפחה: "אנחנו חיים בפחד". על פוסט השבח למחבל יחיא עייש שפרסם בפייסבוק אמר: "הוא פורסם לפני הרצח" • רעייתו של בן אוליאל לבני המשפחה: "אתם רוצחים ובעלי בכלא. הוא לא עשה את זה"
כרמל דנגור
09 ביוני 2020
15:49
עודכן ב 15:56

התביעה במשפט רצח משפחת דוואבשה מבקשת היום (שלישי) שלושה מאסרי עולם במצטבר ועוד 40 שנה לעמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח שלושת בני המשפחה בכפר דומא ב-2015 ובעבירות נוספות. עימות פרץ בין קרובי בן אוליאל לבין חבר הכנסת אחמד טיבי בפתח דיון בשלב הטיעונים לעונש שנערך היום. "בעלך שרף משפחה, הוא צריך להירקב בכלא", אמר טיבי לאוריין, רעייתו של המורשע ברצח.

נאסר, אחיו של סעד דוואבשה שנרצח בשריפת הבית בדומא, העיד בבית המשפט: "כשנכנסתי לבית הוא היה כמו גיהנום. הרגל שלי נגעה במשהו רך, זה היה עלי. העברנו אותו לבית חולים. אבי, מרוב כאב ובכי, הוא איבד את הראייה. הוא לא ישן בלילות, הוא היה חולם וקורא לסעד. סעד עבד בהתנחלות. כל מי שדיבר איתו התאהב בו. איבדנו את המשפחה שלנו. אנחנו חיים עכשיו בפחד".

סנגורו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח, עורך הדין איציק בם, כינה את האח נאסר "תומך טרור", ביקש לחקור אותו נגדית והטיח בו: "ב-5 בינואר 2015, במסגרת ההתנגדות שלך לטרור ולשנאה, ואי-ההבנה שלך איך אדם מתוך גזענות הולך והורג אדם אחר - שיתפת את דברי השבח הלל למחבל יחיא עייש".

נאסר דוואבשה השיב כי "הפוסט פורסם לפני הרצח", והוסיף: "אנחנו, כעם פלסטיני, מאמינים בשלום, והרשות הפלסטינית מאמינה ורוצה שתקום מדינה. אנחנו מתנגדים לאלימות". בשלב זה אמרה ראש ההרכב, השופטת רות לורך: "לא מתירים עוד שאלות בכיוון הזה, משום שהוא לא נציג של הרשות הפלסטינית. הוא מעיד בתור קרוב משפחה של קורבנות העבירה".

אחרי הדיון אמר עורך הדין בם: "שמענו בקשב רב ובאמפתיה את העדויות לעונש של הסבא והדוד. רק חבל לי שהסב שכח לספר לבית המשפט שבתו הייתה חברה בארגון טרור. חבל שהדוד שכח לספר לבית המשפט שהוא תמך ברוצחי טרור נוספים. לפעמים גם תומכי טרור נפגעים ממעשים קשים. לבי לבי עם הנפגעים, גם אם הם היו תומכי טרור". לדבריו, "זה לא פשוט לטעון לעונש בתיק שאני מאמין שהנאשם בו לא היה צריך להיות מורשע".

גם סב המשפחה, חוסיין דוואבשה, העיד בדיון וסיפר: "ישבתי עם אחמד (הבן שניצל מהשריפה) שישה חודשים. עברתי את השנה הזו כשנת עינוי. בתי, ריהאם נשרפה 92% מגופה, אחמד 97%". לדבריו, "אחמד מתבייש לשחות עם החברים, כל איבר בגוף שלו שרוף. רציתי להביא אותו לדיון היום, אבל הוא לא רצה לראות את הרוצח".

"חבל שמשפחת דוואבשה לא קיבלה צדק"

אוריין, רעייתו של עמירם בן אוליאל, שסבורה כי לבעלה אין קשר לאירוע, אמרה לאחר הדיון: "חבל לי שהתיק הזה בכלל הגיע להכרעת דין, כי בעלי בכלל לא עשה את זה. חבל שמשפחת דוואבשה לא קיבלה צדק, ושלא העמידו לדין את מי שבאמת רצח אותם". אחר כך היא צעקה לעבר בני המשפחה: "אתם רוצחים ובעלי בכלא".