מאיה רכלין

איך הקורונה עזרה למשפחת המלוכה לשקם את התדמית?

אחרי שנה הרסנית עם חשד לעבירות מין ועזיבה של הארי ומייגן - נראה שדווקא התפרצות המגפה עזרה לבית המלוכה הבריטי לחזור להנהיג את העם
מאיה רכלין
09 ביוני 2020
16:56

אין הרבה אנשים שהרוויחו ממגפת הקורונה. אבל יש משפחה אחת שהצליחה, בתוך המשבר הזה, לשקם לגמרי את התדמית שלה. משפחת ווינדזור. זו הייתה שנה קשה לבית המלוכה הבריטי. אפילו שנה הרסנית.

קודם כל זה התחיל כשהשם של הנסיך אנדרו נכנס למאגר גדול ומפוקפק מאד של החברים של המיליארדר ועבריין המין, ג'פרי אפשטיין. הוא ניסה להכחיש עדויות שפורסמו, ולפיהן הוא תקף מינית קטינות. אבל בסוף לא הייתה לו ברירה אלא לפרוש מכל התפקידים המלכותיים.

אז חשבנו שזאת הייתה דרמה רצינית. אבל אז הגיע המגזיט. דרמה שלא יכולנו לבקש אפילו מהתסריטאים של "הכתר" לכתוב. הוא רב עם זה, הגיסות מסוכסכות, ומייגן מרקל שלא מסוגלת לסבול את השיפוטיות של בית המלוכה. התקשורת הבריטית לא הפסיקה לדווח ולפרסם עוד פרטים על הסכסוך המתוקשר הזה, שהסתיים בחודש אפריל בעזיבה של הארי ומייגן לקנדה. אבל עד אז הכול כבר השתנה. הקורונה הגיעה, ואיתה התיקון של בית המלוכה.

פתאום, נחשפנו שוב ליכולת של המלכה אליזבת ושל בני משפחתה להנהיג. לעודד את העם, ולהראות שגם הם – אנשים שמתמודדים עם הקשיים שכולנו חווים. ואחרי שגילינו שיורש העצר צ'ארלס חולה גם הוא בקורונה, הוא נראה פתאום הרבה יותר נגיש ופגיע בעבור התושבים הבריטים. הנסיך המרוחק, שאף פעם לא זכה לחיבה רבה נהיה הסבא החביב, שמודה שוב ושוב לצוותי הרפואה.

אז איזה יופי, הממלכתיות חזרה לארמון באקינגהם, ומעכשיו לא יהיו פה עוד דרמות ומריבות טפשיות. סתם, ברור שיש. למשל סרטון שהעלתה מייגן מרקל שבו היא תומכת במחאות בארצות הברית אחרי שג'ורג' פלויד מת. אבל שימו לב למה שאמרה בו: "הדבר הכי גרוע הוא לא להגיד כלום". מזכיר לכם, מישהי שאף פעם לא אומרת כלום?

אז כנראה שזה לא משנה באמת כמה הקורונה שינתה את העולם, או נתנה לאנשים מסוימים הזדמנות לבנות את עצמם מחדש. כשזה מגיע למשפחת המלוכה הבריטית ביקורת בין השורות ועקיצות מרומזות לא ילכו מפה בקרוב.