-
צילום: פלאש 90

הרכבת לא חוזרת - וכולם משלמים את המחיר

כרבע מיליון נוסעי הרכבת נאלצו לחפש פתרונות - ומצאו עצמם בפקקי ענק. נוסף לעומסים, החל מיום רביעי יצומצמו נתיבי הנסיעה באיילון למשך חצי שנה בשל עבודות תשתית
שרון עידן
09 ביוני 2020
21:33

עם חזרת המשק לפעילות, אי אפשר שלא להרגיש את העלייה החדה בעומסי התנועה. רכבת ישראל, שבה משתמשים כרבע מיליון בני אדם מדי היום, מושבתת מאז 26 במארס, ומועד פתיחתה נידחה פעם אחר פעם. לנוסעי הרכבת נותרו שתי אפשרויות: האוטובוסים וכלי הרכב הפרטיים. קווי האוטובוס מתקשים לעמוד בעומס, ורבים מהנוסעים מדווחים כי האוטובוסים כלל לא עוצרים בתחנות.

הנוסעים שהחליטו לנהוג בעצמם בכלי רכב פרטי, התווספו לתנועה בכביש שהפכה לכבדה ומייאשת. ועם זה לא מספיק, החל מיום רביעי יצומצמו נתיבי הנסיעה באיילון למשך חצי שנה בשל עבודות תשתית. הקטע שבין מחלף לה גווארדיה ועד מחלף השלום לנוסעים לכיוון צפון, יצומצם מחמישה נתיבים לארבעה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס היום גם כן לעיכובים בהפעלת הרכבת ואמר כי "המראה של אנשים בקופסת סרדינים, אוכלים ושותים ללא מסכות - לא נוכל להרשות לעצמנו". השר ציין כי משרד הבריאות סיכם מול משרד התחבורה מתווה להפעלת הרכבת, שכולל מכירת כרטיסים מראש ואיסור הסעת נוסעים בעמידה. לדבריו "אם לא יהיה שינוי במגמה נפעיל את הרכבת בקרוב, התכנון היה להתחיל ב-8 ביוני, אך המספרים הכו בנו".