בר רפאלי
צילום: אי-פי

פרשת בר רפאלי: המסמך שהקפיץ את מס הכנסה נחשף

למרות רווחים של מיליונים - רפאלי הצהירה שאינה חייבת שקל אחד ב-2009
צח שפיצן
09 ביוני 2020
22:00

לאחר שהדוגמנית בר רפאלי ואימה ציפי הגיעו להסדר טיעון בפרשת עבירות המס, היום (שלישי) נחשף לראשונה בחדשות הערב המסמך שממנו החלה חקירת רשות המיסים. במסמך הצהירה בר רפאלי כי בין השנים 2010-2009 הייתה חייבת 0 שקלים למס הכנסה, על אף שבאותה השנה הרוויחה מיליוני שקלים. 

במסמך פנימי נוסף, ובו פירוט על הכנסותיה של רפאלי באותן שנים, הצהירה הדוגמנית בכל הסעיפים כי הכנסתה עומדת על 0 שקלים, אך באותן שנים הכנסותיה באירופה עמדו על יותר מעשרה מיליון שקלים, ובארצות הברית על יותר  משני מיליון שקלים. 

עניין נוסף שהקפיץ את רשויות המס, נמצא במכתב שנשלח באותו הזמן לבר רפאלי, ובו נכתב: "בדוחות לצורכי מס שהגשת בארצות הברית דיווחת כי אינך תושבת, ושילמת מיסים בארצות הברית רק על הכנסות שהופקו במדינה, ולא על כלל הכנסותייך". במילים אחרות, בר רפאלי טענה שאיננה אזרחית בארצות הברית וגם לא בישראל, ולמעשה בשום מקום בעולם. לכן היא אינה צריכה לשלם בשום מקום מס.

בר וציפי רפאלי הודו בכתב האישום שרשמו דירות של הדוגמנית על שם בני משפחה, הסתירו מיליוני שקלים בחשבונות בחו"ל והסתירו הנחות והטבות שקיבלה הדוגמנית מחברות שונות. לפי הסדר הטיעון, ציפי רפאלי תישלח למאסר בפועל של 16 חודשי מאסר, ותשלם קנס בסך 2.5 מיליון שקלים. על בר רפאלי נגזרו עבודות שירות וקנס בסכום דומה. כמו כן, הוחלט שרפאלי תחזור בה מהערעורים שהגישה לבתי המשפט באשר לשומות המס.