-
צילום: גטי אימג'ס

רשת HBO הסירה משירות הסטרימינג שלה את הסרט "חלף עם הרוח" וחזרה בה

ההחלטה הראשונה התקבלה בעקבות המחאות על מותו של ג'ורג' פלויד • השירות הודיע כי תתווסף לסרט הערה בנוגע לגזענות • העלילה מתרחשת בתקופת מלחמת האזרחים ולאחריה ונתפס על ידי רבים כגזעני
מתי ברנהרט
10 ביוני 2020
10:21

רשת HBO הודיעה היום (רביעי) כי בכוונתה להסיר את הסרט "חלף עם הרוח" מספריית הסרטים שלה, בעקבות המחאות על מותו של ג'ורג' פלויד שנחנק למוות בידי שוטר. יחד עם זאת כעבור זמן קצר, חזרה בה הרשת מהחלטתה, והודיעה שבמקום להסירו משירות הסטרימינג HBO-MAX, תתווסף אליו הערה של קונטקסט בנוגע לגזענות.

הסיבה להחלטה הראשונה על הסרתו של הסרט המצליח בהיסטוריה היא כיוון שהעלילה מתרחשת בתקופת מלחמת האזרחים ולאחריה, ונתפס על ידי רבים כגזעני.

מוקדם יותר רשת הטלוויזיה פרמאונט הודיעה, גם היא בעקבות המחאות, כי היא מבטלת את התוכנית "COPS" שרצה על המסך כבר 33 שנה. תוכנית הריאליטי עוקבת אחר שוטרים בתפקידם במהלך פעילויות ופטרולים. הסיבה לכך שהתוכנית הורדה מהאוויר היא מכיוון שהיא עושה האדרה לעולם השיטור.

בתוך כך, כחלק מהרפורמה במשטרה במדינת ניו יורק, בית המחוקקים במדינה ביטל חוק בן עשרות שנים שהפך את הדוחות המשמעתיים של שוטרים במדינה לסודיים. מדובר באחד מכמה חוקים בנושא שיוגשו בקרוב בבית המחוקקים במדינה.

בעוד המחאות על פירוק המשטרה, כמו גם הקריאות לפרק או להפסיק את המימון למשטרה מתגברות, נמשכות ההפגנות במוקדים שונים בארצות הברית. מפגינים בריצ'מונד הפילו את פסלו של כריסטופר קולומבוס לאגם.