מעצר בירושלים
צילום: דיווחים בזמן אמת

תיעוד: מעצר צעירה שהסתובבה בלי מסכה בירושלים

האישה תועדה ברחוב יפו כששוטר אוחז בידיה ומוביל אותה מהמקום למעצר. מהמשטרה פרסמה בתגובה תיעוד של השיח שקדם למעצר ובו היא מסרת לקבל את הקנס ולהתלוות לשוטרים. בשוק מחנה יהודה הוסרו הפקחים שמדדו חום בכניסה ודאגו לשמור על ההנחיות
סולימאן מסוודה ושירה הדס נקר
10 ביוני 2020
14:56

אישה נעצרה היום (רביעי) ברחוב יפו בירושלים אחרי שהסתובבה ללא מסכה. בתיעוד מהמקום נראה שוטר אוחז בידיה של האישה כשהיא קוראת לעברו "תעזוב לי את הידיים". במשטרה אומרים שהיא סירבה לקבל קנס על כך שהיא לא חובשת מסכה, סירבה להזדהות ולהתלוות לשוטרים, ובסופו של דבר נאלצו השוטרים לעצור אותה. אחרי שנרשם הדוח נגדה, היא שוחררה ממעצר.


עוד אמרו במשטרה כי "מדובר בתיעוד חלקי שאינו משקף את המציאות", ופרסמו תיעוד משלהם לשיח שקדם למעצר ממצלמת הגוף של אחד השוטרים. בתיעוד נראית האישה בשיחה כשהיא עדיין ללא מסכה, והשוטר נשמע מסביר לה כי הוא ייאלץ לעצור אותה אם תסרב להתלוות אליו, מה שלבסוף התממש.

לא רחוק משם, בשוק מחנה יהודה הופסקה הצבת הפקחים בכניסה למקום שהיו אחראים על מדידת החום ואכיפת ההנחיות. מה שנותר בכניסה זה שלט שמבקש ממי שנכנס לעטות מסכות. כמו כן, רוב האנשים שמסתובבים בשוק והסוחרים לא מקפידים על ההנחיות והאכיפה לא ממש קיימת בשוק. זאת בזמן שעם תחילת ההקלות במשך זמן רב לא פתחו את השווקים כי חששו שלא יהיה ניתן לאכוף את ההנחיות, והם נפתחו לבסוף תחת הגבלות.