נמל התעופה בן גוריון

איסור הכניסה לארץ למי שאינו אזרח ישראל הוארך עד 1 ביולי

מי שאינם מחזיקים בדרכון ישראלי עדיין לא יכולים להיכנס לארץ. גם חובת הבידוד הוארכה
שרון עידן
10 ביוני 2020
17:20

החשש מגל שני | חברות התעופה הבינלאומיות קיבלו היום (רביעי) הודעה על הארכת מגבלות הכניסה והבידוד בישראל עד 1 ביולי לפחות. "נוסע מכל המדינות שאינו אזרח ישראלי או תושב לא רשאי להיכנס למדינת ישראל, כולל לצורך נסיעת המשך. זאת למעט מי שיש לו אישור רשמי מרשות האוכלוסין וההגירה". 

לפי ההודעה, חברת התעופה היא האחראית להחזרת הנוסע שכניסתו לישראל נדחה לנמל התעופה ממנו המריא. בעקבות ההודעה, חברות תעופה שונות שתכננו לחזור החודש לנתב"ג, דוחות את הגעתן. גם חובת הבידוד לישראלים הוארכה. אזרחים שחזרו לארץ חייבים בבידוד של 14 יום, גם אם הגיעו ממדינה שמסירה את הסגר כמו יוון או איי סיישל.

בנט מציע: תוכנית "מאה אלף הבדיקות"

מוקדם יותר היום הציג יושב ראש ימינה, חבר הכנסת נפתלי בנט, את תוכניתו להיערכות ישראל לגל השני של מגפת קורונה. בתכנית, אותה כינה "מאה אלף הבדיקות", בנט מציע, בין השאר, להקים מערך לבדיקה, לאיתור ולבידוד של נשאי קורונה, ולגייס אלפי סטודנטים לביצוע חקירות אפידמיולוגיות. הוא גם מציע להקים מערך לבדיקות סרולוגיות, וליצור מודל לקבלת החלטות על סגירה ופתיחה של פעילויות. לטענתו, מחדל הבדיקות של הממשלה מוביל אותנו לסגר כללי נוסף בחורף הקרוב, ולאובדן פרנסה של מיליון אזרחים. לדבריו, "עצימת העיניים של ממשלת נתניהו-גנץ תביא למכת מוות כלכלית במהלך הגל השני של קורונה".