הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור

הממונה על התקציבים במשרד האוצר: מערכת החינוך מקבלת המון כסף והתוצאות שלה לא טובות

שאול מרידור לכאן חדשות: "צריך לעשות הרבה מאוד דברים במערכת החינוך, כסף אינו הבעיה העיקרית שם". הוא הוסיף כי ככל שהציבור ישתלט על הנגיף יותר מהר, כך הפתיחה של המשק תהיה מהירה יותר
משחקי הכיס
10 ביוני 2020
19:15

הממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור אמר הערב (רביעי) בריאיון לשאול אמסטרדמסקי בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן 11, כי מערכת החינוך מקבלת המון כסף והתוצאות שלה לא טובות. לדבריו, הירידה של ישראל במדדים בין לאומיים רבים מאוד מטרידה. "צריך לעשות הרבה מאוד דברים במערכת החינוך, כסף הוא אינו הבעיה העיקרית שם", הוסיף.

באשר לחשש מפני פגיעה בכלכלה בעקבות התפרצות אפשרית של גל קורונה שני, אמר מרידור כי הוא משוכנע שמדינת ישראל לא תנהג בגל השני כמו בגל הראשון. "ההגעה לסגר היא מוצא אחרון, אני מאוד מקווה שעשינו את מה שצריך כדי להתכונן ולהיות במקום הרבה יותר גמיש", הוסיף מרידור.

מרידור שב והדגיש כי מעבר למה שהממשלה עושה, חשוב שהציבור יקפיד וישמור על תקנות הקורונה: "לווירוס הזה לא אכפת אם אנחנו בגל ראשון או שני - אם לא נשמור הוא ימשיך להדביק". הוא הוסיף כי ככל שהציבור ישתלט על המחלה יותר מהר, כך הפתיחה של המשק תהיה מהירה יותר. "אנחנו שולטים ביכולת שלנו לפתוח את הכלכלה, זה בידיים שלנו", סיכם.