יהודה ושומרון, ארכיון
צילום: פלאש 90

בשל כוונת הסיפוח: הרשות לא צפויה לשלם החודש משכורות לפקידיה

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית באיום חדש שעלול להבעיר את השטח • בכירים פלסטינים: "שר הביטחון החדש מוזמן לשלם את המשכורות במקומנו" • רמאללה קיבלה הבטחות ממדינות באירופה: נכיר במדינה בגבולות 1967 אם יהיה סיפוח
גל ברגר
10 ביוני 2020
20:20

בכירים פלסטינים אמרו לכאן חדשות כי הרשות הפלסטינית לא צפויה לשלם החודש כלל משכורות לפקידיה, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי אחד הבכירים, מדובר ב-200 אלף פקידי רשות אזרחים ואנשי מנגנוני הביטחון, כ-140 אלף בגדה המערבית וכ-60 אלף בעזה. הסיבה לכך כזכור היא סירובה של הרשות לקבל את כספי המסים מישראל.

לאור המצב החדש אומרת הנהגת הרשות ברמאללה: "שר הביטחון בני גנץ מוזמן לשלם את המשכורות לפקידים במקומנו". הצעד המדובר מגיע כחלק מהתוכנית הפלסטינית לאותת על דרדור יחסים עם ישראל במטרה לעצור את כוונת סיפוח שטחי יהודה ושומרון.

בתוך כך, מספר מדינות באירופה, בהן אירלנד, אותתו לרשות הפלסטינית שהן מתכוונות להכיר במדינה פלסטינית בגבולות 1967 אם ישראל תממש את כוונת הסיפוח. ההנהגה ברמאללה בודקת גם את העמדות הסופיות של צרפת, ספרד, בלגיה, לוקסמבורג ופורטוגל. לא ברור אם זו תהיה הכרה מיידית, אבל ברמאללה בונים על כך שאולי בכל זאת גם להם ייצא משהו טוב בעקבות הסיפוח.