משה בר סימן טוב ואיתמר גרוטו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בר סימן טוב לגרוטו: אם יש בדברים ממש - נדרשת הסקת מסקנות מיידית

בחדשות 12 נחשף כי גרוטו פטר את איש העסקים טדי שגיא מחובת בידוד. לאחר האישור, נכח שגיא במסיבה שנערכה במגדלי Yoo בתל אביב ובה הופעל מופע זיקוקים. אדלשטיין הורה לבדוק אם גרוטו פטר מיליארדר מבידוד ששב מחו"ל
קטי דור ודקלה אהרן שפרן
10 ביוני 2020
22:30
עודכן ב 00:56

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב פנה הלילה (חמישי) למשנה למנכ"ל, הפרופסור איתמר גרוטו, בעקבות הדיווח בחדשות 12 לפיו פטר גרוטו מחובת בידוד אדם שהגיע מחוץ לארץ. בר סימן טוב כתב לגרוטו כי ברצונו לברר האם אכן ניתן הפטור ואם היו מקרים בעבר שבהם ניתן פטור לאנשים השבים מחו"ל, מחובת בידוד, או מחובות אחרות.

בר סימן טוב ביקש לקבל התייחסות לדברים בכתב כבר מחר, וכתב כי הוא מקווה שיש הסבר מקצועי משביע רצון לנושא, אך הוסיף "אם יש בדברים ממש, נדרשת הסקת מסקנות באופן מיידי". מוקדם יותר נחשף בחדשות 12 כי המיליארדר ואיש העסקים טדי שגיא, ששב מקפריסין בשבוע שעבר, פנה למנכ"ל משרד הבריאות בר סימן-טוב בבקשה שלא להיכנס לבידוד וסורב. בהמשך, פנה שגיא לגרוטו וזה אישר את הבקשה. לאחר האישור, נכח שגיא במסיבה שנערכה במגדלי Yoo בתל אביב ובה הופעל מופע זיקוקים.

 שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה מוקדם יותר את מנכ"ל משרדו לקיים בירור עם המשנה למנכ"ל, בעקבות הפרסום. השר אדלשטיין הורה לבר-סימן טוב, לבחון את העניין בכל הכלים המשמעתיים העומדים לרשותו, ואמר כי הוא מצפה לקבל תשובות בעקבות הבירור כבר מחר.

בהודעה שפורסמה הערב מטעמו, הוסיף אדלשטיין כי מדובר בפגיעה קשה באמון הציבור ובטעות חמורה בשיקול הדעת והדגיש כי לא ינהג בסלחנות במקרים כאלה. לדבריו, "בשעה שמשרד הבריאות עושה מאמץ גדול להסביר לציבור את חשיבות העמידה בהנחיותיו וקורא להגביר את האכיפה, לא ייתכן שיהיו פטורים מבידוד שיסכנו את בריאות הציבור".