תעודת זהות של אחת הקטינות

פרשת הכדורגלנים והקטינות: השחקנים צפויים להיחקר במשטרה

עוה"ד של שחקני מכבי ת"א לכאן רשת ב: "הגרסה שלהם תוכח במשטרה" • טרם התקבלה תלונה רשמית אך הוגשה כזו למועדון. בקבוצה הבהירו כי בינתיים כל השחקנים אמורים להתאמן כרגיל
כתבי כאן חדשות
11 ביוני 2020
09:27
עודכן ב 17:43

שני שחקני הכדורגל ממכבי תל אביב, המעורבים לכאורה בקיום יחסי מין עם קטינות, צפויים להיחקר ביום ראשון הקרוב במשטרה. עורך הדין עדי כרמלי, המייצג את השחקנים, אמר היום (חמישי) בריאיון ל"כאן ספורט" כי השחקנים גורסים שלא עברו עבירה פלילית ולא עברו על שום חוק.

בריאיון לליאן וילדאו בכאן רשת ב ציין  עורך הדין כי גרסת השחקנים מוצקה. "זה יוכח ברגע שימסרו גרסה מפורטת במשטרה". כרמלי הוסיף כי אינו מכיר את המושג "בדיקה": "זה יצור כלאיים שמישהו המציא. נדרוש בשעות הקרובות מהמשטרה לנהל חקירה קצרה, יעילה ותכליתית כדי שיוכלו להשיב להם את חייהם".

האזינו לריאיון עם עורך הדין עדי כרמלי

מוקדם יותר פתחה המשטרה בבדיקה בנוגע לפרסום בחדשות 13 על כך שכדורגלנים מוכרים ממכבי תל אביב קיימו יחסי מין עם קטינות. הבדיקה נועדה לבדוק אם ישנה תשתית לפתיחה בחקירה. על רקע הקריאות להשעות את השחקנים, גורמים בקבוצה אמרו לכאן חדשות: "בינתיים כל השחקנים אמורים להתאמן היום כרגיל, כולל שני השחקנים שבמוקד הפרשה".

מקורבים לשחקנים אמרו לכאן חדשות: "הבנות שיקרו בקשר לגילן, הן אמרו שהן בנות 18. יש לשחקנים הוכחה מצולמת במסגרת ההתכתבות שהבנות הציגו עצמן בנות 18 ואת זה הם יציגו למשטרה כאשר יזומנו לחקירה".

המקורבים הוסיפו: "ברור להם שזה עניין של זמן עד שיזומנו אבל עם ההוכחה הזו הם פחות לחוצים. זה לא כדורגלנים שיילכו עם קטינות, אם הם היו יודעים את גילן הם לא היו מתקרבים אליהן. צריך להמתין ולא לשפוט אותם לפני שהדברים יתבררו במשטרה". מנגד המקורבים ציינו כי "הבנות גם מסכנות, הן בטח לא חשבו שזה יגיע למצב הזה ושכל המדינה תדבר עליהן, אבל צריך לשים דברים על דיוקם - הן לא אמרו את האמת בנוגע לגילן". שני הכדורגלנים מסרו למקורביהם כי "היו בטוחים שהבחורות בגירות". 

"איך הם מרשים לעצמם להיות עם תלמידות?"

באמצע השבוע פנתה קרובה של אחת התלמידות למרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית בנגב, מסל"ן, וסיפרה על האירועים. במסל"ן פנו לבית הספר שבו לומדות התלמידות וגם לקבוצת הכדורגל שבה משחקים השניים. התלמידות מלוות על ידי גורמים פסיכולוגים בעיר שבה הן מתגוררות.  

מנהלת מסל"ן, ליזה ניקוליצ'אוק, אמרה לכאן חדשות: "העבודה הכי משמעותית צריכה להיות במועדון. איך הם מרשים לעצמם להיות עם תלמידות? אם אנחנו מקבלים את 'נערי איה נאפה' אז הדברים ממשיכים. בואו לא נעשה האשמת הקורבן, גם אם הן לא התלוננו". 

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו אמרה בתגובה לפרסומים על הפרשה: "על הבעלים של מכבי תל אביב להשעות לאלתר את השחקנים עד שהעניין יתברר. על פניו מדובר בניצול מיני קיצוני של קטינות על ידי שחקנים מוכרים ונערצים שהם מושא להערצה של רבים, כולל צעירות וקטינות".

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר בתגובה לפרסום: "האירוע צריך להתבהר בצורה מסודרת וישרה במשטרה. אני מציע לכולנו להיזהר מלהסיק מסקנות מוקדמות מדי ואיני רוצה לדבר לגופו של מקרה ספציפי. עם זאת, זו הזדמנות לאמירה עקרונית רחבה יותר: ספורטאים, בוודאי בעולם המקצועני וההישגי, הם דמויות שצריכות להוות דוגמה אישית, גם בכל הנוגע להתנהגות ראויה ומכבדת".

מקורב לשחקנים: אין סיכוי

אתמול פורסם כי שני הכדורגלנים החליפו מספרי טלפון עם הקטינות - תלמידות בכיתה י' מבית ספר באזור השפלה - הזמינו להן מונית ופגשו אותן בביתו של אחד מהם, שם קיימו יחסי מין. בהתאחדות לכדורגל ובמנהלת הליגות לא הגיבו לדיווח וממתינים לעדכון על בדיקת הפרשה. 

מקורב לשני הכדורגלנים אמר אתמול לכאן חדשות: "לפני כמה ימים התקשר אליי אוהד מקבוצה יריבה ואמר שכדאי מאוד ששני השחקנים האלה יתנצלו על מה שהם עשו לקבוצה שלנו, אם לא - הם יצטערו". המקורב סבר כי מדובר בסיפור של נקמת אוהדים והוסיף: "זה לגמרי פייק". מקורב אחר לשני השחקנים אמר לכאן חדשות כי לפי היכרותו עמם "אין כמעט סיכוי שזה הם".

בהכנת הידיעה השתתפו רועי ינובסקי, הדס גרינברג, יואב בורוביץ' וורד פלמן