חנאן אלבחירי וזירת הרצח

"איבדו צלם עונש": קורבי משפחתה של חנאן אלבחירי הורשעו ברציחתה

בן דודה של בת ה-19 מלקיה שנרצחה בשנת 2017 הורשע ברציחתה. שני דודיה הורשעו שסייעו לו לשרוף את גופתה ולהשליכה לבאר. הרוצח נשלח למאסר עולם, המסייעים ל-10 שנות מאסר
אסף פוזיילוב
11 ביוני 2020
10:33

שלושה בני משפחת אלבחירי הורשעו היום (חמישי) ברצח ובסיוע לרצח חנאן אלבחירי בת ה-19 מלקיה בשנת 2017. בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוצג היום הסדר הטיעון עם השלושה, במסגרתו הודה בן דודה ששבר את מפרקתה וביחד עם שני דודים שלה שרף את גופתה והשליכה לבאר.

על בן הדוד שהורשע ברצח נגזר מאסר עולם, ואילו שני הדודים שהורשעו בסיוע נידונו לעשר שנות מאסר ופיצוי של 300 אלף שקלים לאם הנרצחת. בכתב האישום המקורי נטען שהדודים אישרו והשתתפו ברצח, אולם הם הורשעו בסיוע בלבד אחרי שבן הדוד של הנרצחת סירב להעיד נגדם.

אב בית הדין נתן זלצ'ובר נשא דברים חריפים בדיון, ואמר שהרוצח ומסייעיו "איבדו צלם אנוש". עוד הוסיף השופט זלצ'ובר כי "בושה שכך נוהגים בני אנוש במאה ה-21. בחורה צעירה איבדה את חייה על מזבח מסורת עתיקה, אכזרית ולא אנושית רק משום שהיה לה האומץ לנהוג אחרת ממה שמכתיב המשטר הפטריארכלי".

בחקירת הרצח ב-2017 המשטרה חשפה כי השלושה חטפו את הצעירה במכוניתם, רצחו אותה ושרפו את גופתה - כי רצתה להתגרש לאחר שאולצה להתחתן.