חדר מיון, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סכיני הניתוח הפכו לנשק: קטטה אלימה בחדר המיון

בתקרית חריגה בבית החולים שמיר אסף הרופא נפצע קשה אדם מדקירה בקטטה בין שלושה מבקרים בחדר המיון. בית החולים: "לא יעלה על הדעת שאירועים מסוג זה יתרחשו". מנהל חדר המיון: "הצוות שלנו נסער"
דקלה אהרון שפרן ודניאל אלעזר
11 ביוני 2020
12:13
עודכן ב 12:31

תקרית אלימות קשה בחדר המיון: פצוע הגיע לפנות בוקר (חמישי) לטיפול בבית החולים שמיר אסף הרופא לאחר שחלק מאוזנו ננשכה בקטטה. לאחר שהחל לקבל טיפול, נכנסו שלושה גברים לחדר המיון והחלו להתקוטט מסביב למיטת האשפוז שלו תוך כדי שהם שולפים כלי טיפול רפואיים כמו מספריים עדינים המשמשים לטיפול בחולים וכן אזמלים רפואיים.

אחד המבקרים נדקר בקטטה ובנפצע באורח קשה. מצבו התייצב לאחר הטיפול שקיבל וכעת מוגדר בינוני. אדם ששהה במקום תיאר כי בעת הקטטה הצוות הרפואי התקשה להמשיך לתת טיפול רפואי לשאר החולים בחדר המיון.

מנהל חדר המיון באסף הרופא, ד"ר דניאל טרוצקי, סיפר על התקרית בראיון לתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב ואמר שהמאבטח שנקרא לאירוע הגיע מהר ועמד מול "אלימות קיצונית של כמה גברים שהחזיקו סכינים ביד ואי אפשר היה להתקרב אליהם. לבסוף הצליחו להפריד ביניהם ולטפל בפצועים".

טרוצקי הדגיש שהאירוע האלים איננו תקרית מבודדת, וציין שבמקומות אחרים בעולם ישנו שיטור בחדרי מיון בכל שעות היממה, ושאבטחה שכזאת יכולה "להוות הרתעה ולעזור לנו לעבוד בצורה יעילה הרבה יותר", לדבריו.

גם הודעת בית החולים לתקשורת הדגישה את החשיבות שרואים במוסד להגברת השיטור בחדר המיון: "מציאות זו, רק מדגישה ביתר שאת את הדרישה לשיטור במיון לאורך כל שעות היממה. לא יעלה על הדעת שאירועים מסוג זה יתרחשו בין כותלי בית החולים, ללא הגנה מתאימה למטופלים ולצוות הרפואי".