אולם קבלת הפנים בנתב"ג בחודש מארס
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

תוספת לחוק הקורונה: כך יובטח ששבים לארץ ייכנסו לבידוד

המדינה מבקשת להוסיף להוראות הבידוד של החוזרים מחו"ל תשאול והתחייבות שלא לנסוע בתחבורה ציבורית. העונש על הפרת ההוראות - קנס על סך 3,000 שקלים
אמוץ שפירא
12 ביוני 2020
06:23

משרד ראש הממשלה ומשרד המשפטים ניסחו תוספת לחוק הקורונה שמסדירה את סוגיית הבידוד לחוזרים מחו"ל לישראל. על פי התוספת לחוק, לנוכח הגדלת מספר הטיסות לישראל, עולה הצורך להמשיך ולפקח באופן הדוק על השבים, כדי למנוע התפרצות חוזרת של המגפה.

התוספת לחוק מציעה כי חוזר מחו"ל שחלה עליו חובת בידוד, יוכל לצאת ממעבר הגבול לבידוד ביתי רק לאחר תשאול שבו ימסור את פרטי מקום הבידוד ואת תנאיו, דיווח באתר משרד הבריאות והתחייבות שייסע למקום הבידוד שלא בתחבורה ציבורית. אם הנציג המוסמך יראה שהחוזר לא יכול לקיים את תנאי הבידוד, הוא יהיה רשאי להורות לו לשהות במקום בידוד מטעם המדינה.

על פי הצעת החוק הזו, במקרה של סיכון מוגבר, הממשלה תוכל להכריז כי כל חוזר ממדינה מסוימת או כל קבוצת גיל מסוימת שחוזרים - חייבים בבידוד במקום שהוא מטעם הממשלה, וזאת בהסתמך על חוות דעת של משרד הבריאות. עוד אומרת הצעת החוק כי רופא מוסמך שימצא שאדם לא יכול לעמוד בתנאי הבידוד הביתי - יהיה רשאי להורות לו לשהות במקום בידוד מטעם המדינה. הפרת ההוראות האלו, לפי ההצעה, תהיה עבירה מינהלית שתחייב תשלום קנס על סך 3,000 שקלים.