גבול לבנון, ארכיון
צילום: בסל עווידאת, פלאש 90

דיווח בלבנון: שישה סודנים נעצרו כשניסו להסתנן לישראל

לפי הדיווח, הצבא הלבנוני עצר עובדים זרים באזור שממזרח ודרום-מזרח למושב זרעית. בחודשיים האחרונים נרשמו מספר תקריות לאורך גבול ישראל-לבנון
גל ברגר ורובי המרשלג
13 ביוני 2020
11:23

מתיחות בגבול: דיווח בלבנון כי הצבא הלבנוני עצר עובדים זרים שניסו לחצות את הגבול ולהסתנן לישראל. כתב ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה בדרום המדינה דיווח שמדובר בשישה פועלים סודנים שנעצרו בידי המודיעין הצבאי הלבנוני, בעת שניסו להסתנן באזור שממזרח ודרום-מזרח למושב זרעית, באזור הכפרים הלבנוניים: ראמיה, עיתא א-שעב וראמיש.

בחודשיים האחרונים נרשמו מספר תקריות לאורך גבול ישראל-לבנון, לרבות מקרים שבהם חצו את הגבול לישראל מבקשי עבודה זרים ונעצרו בידי צה"ל. גם בפיקוד הצפון הצביעו בחודש שעבר על עלייה באירועי הגבול על רקע פלילי, ובפרט הברחות סמים ואמצעי לחימה לצרכים פליליים וניסיונות מעבר של עובדים זרים מלבנון על רקע המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה.

בתחילת החודש שני טנקים של צה"ל חצו את גדר הגבול ללבנון מול משגב עם ונכנסו למובלעת ישראלית. חיילי צבא לבנון נערכו מולם כשהם חמושים בין השאר במטולים מדגם RPG. כמו כן למקום הגיע כוח של האו"ם. מדובר כוח יוניפי"ל, אנדריה טנטי, נמסר בנוגע לתקרית שצה"ל עדכן את כוח האו"ם על פעילות שלו בחלק הדרומי של הגבול. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בחודשים האחרונים צה"ל הגביר את הפעילות שלו במובלעות בצד הלבנוני.

בסוף חודש שעבר, צה"ל ירה ירי הרחקה לעבר רועה צאן שהתקרב לקו הגבול בין לבנון לישראל בהר דב. לאחר הירי הרועה התרחק. בצה"ל התריעו כי חיזבאללה משתמש ברועי צאן כדי לאסוף מידע מודיעיני באמצעות מצלמות ומכשירי קשר.