חייל חילץ פלסטיני ממתקפה של יהודים בחברון, הלילה

תיעוד: חייל חילץ פלסטיני שהותקף בידי יהודים בחברון

בתיעוד נראה האיש מותקף בידי יהודים. בשני תקריות נוספות דווח על תקיפת פלסטיני בעיר ועל יידוי אבנים על כלי רכב
גל ברגר וכרמל דנגור
13 ביוני 2020
12:09
עודכן ב 17:51

עימות פיזי ומילולי התפתח בין ישראלים לפלסטיני בעמדת "הדס 9" בחברון אתמול (שישי) סמוך לחצות. לוחם צה"ל ששמר בעמדה הבחין בעימות והפריד בין הפלסטיני לישראלים. הלוחם עצמו הוכה בידי הישראלים במהלך הניסיון להפריד בין הצדדים.

מצה"ל נמסר בתגובה לתקרית: "בשעות הלילה התפתח חיכוך בין ישראלים לפלסטינים בעיר חברון, במהלכו יודו אבנים והושלכו בקבוקים. כוחות צה"ל שהגיעו למקום פיזרו את האירוע במהירות".

בשיחה עם כאן חדשות אמר הפלסטיני כי הוא מודה לחייל שהרחיק אותו מהם וסייע לו, אך יש לעצור את התוקפים. הפלסטיני, איברהים בדר, בן 31 ואב לשלושה, היה בדרכו מביתו לעבודה כמאבטח ולדבריו לא דיבר עם התוקפים ולא עשה להם מאומה בטרם הותקף.

"החייל התערב כששמע קולות וצעקות", סיפר בדר. "הרגשתי טוב עם זה שהוא הרחיק אותי מהם, או הרחיק את המתנחלים ממני. עם זה שהוא ניצב להגנת החף מפשע. אני מודה לחייל שסייע לי והרחיק אותם ממני, אך הצבא צריך לדאוג שהם לא יחזרו ויתקפו מישהו נוסף. צריך לעצור את המתנחלים האלה".

כלי תקשורת ופעילים פלסטיניים בחברון דיווחו היום על עוד שתי תקריות אלימות בין יהודים לפלסטינים בסוף השבוע באזור שבשליטה ישראלית בעיר. על פי דיווח אחד, פלסטיני פונה אתמול אחר הצהריים לבית חולים בעיר לאחר שהוכה בראשו בידי כמה בני אדם לא הרחק ממעיין אברהם. מאוחר יותר בערב דווח על יידוי אבנים אל עבר כלי רכב של פלסטינים, שחנו בגבעת האבות. שמשותיהם של כמה כלי רכב נופצו ונסדקו.