ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

3 מאבטחים במעון רה"מ ועובד בית הנשיא נדבקו בקורונה

המאבטחים שהו בעמדות מחוץ למעון, נתניהו וריבלין לא נדרשים לבידוד או הגבלות אחרות
גילי כהן ואוריה אלקיים
13 ביוני 2020
19:57
עודכן ב 23:04

שלושה מאבטחים במעון רה"מ נמצאו חיוביים לקורונה. מכיוון שמדובר במאבטחים שממוקמים בעמדות השמירה מחוץ למעון ובמחסומים, ולא נכנסים למעון עצמו, נתניהו לא נדרש להגבלות. גם בבית הנשיא ראובן ריבלין אותר עובד שנדבק בנגיף, אולם מאוחר יותר הודיע בית הנשיא כי על פי משרד הבריאות - ריבלין לא יידרש להיכנס לבידוד. 

על דבר הימצאותם של המאבטחים חיוביים לנגיף פורסם לראשונה בגל"צ. ממשרד רה״מ נמסר: "במסגרת הבדיקות השגרתיות לקורונה, נבדק ראש הממשלה לפני ימים אחדים והתוצאה תקינה (שלילי לקורונה).
במסגרת הבדיקות, נמצאו שלושה מאבטחים המופקדים על שמירה מחוץ למתקן מעון רה"מ חיוביים לקורונה. בוצעה חקירה אפידמיולוגית ובדיקות לכל צוותי האבטחה ששהו בסביבתם שנמצאו תקינות. ראש הממשלה אינו נדרש בבידוד כיוון שמאבטחים אלה לא שוהים בסביבתו וכך גם נקבע בחקירה האפידמיולוגית".

בבית הנשיא עדכנו הערב כי "על פי הנחיית משרד הבריאות נשיא המדינה לא יידרש לבידוד בשלב זה. בשעות אלה מתבצע מיפוי של כלל העובדים שבאו במגע עם העובד שחלה, בהמשך להנחיית הרופאה המחוזית של משרד הבריאות, ד"ר חן זמיר-שטיין, ובהתייעצות עמה. בהתאם להתייעצות זו, תושבת מחר עבודת בית הנשיא וייערכו חיטוי ובדיקות נדרשות".