מתוך האירוע בחברון שבו הציל החייל את הפלסטיני מתקי

התקרית בחברון: המשטרה חיפשה בבתיהם של כמה חשודים

החשודים שהמשטרה חיפשה לא היו בבתיהם. אתמול עוכבו ארבעה צעירים בחשד לתקיפת הפלסטיני, אך הם שוחררו בתנאים מגבילים לאחר חקירה. השר במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: "לא נאפשר הפקרות בחברון - שאפו לחייל על התנהגותו המוסרית"
כרמל דנגור
14 ביוני 2020
08:06

המשטרה הגיעה הלילה (ראשון) לבתיהם של כמה חשודים בתקיפת הפלסטיני ביישוב היהודי בחברון. החשודים לא היו בבתיהם. אתמול עוכבו ארבעה צעירים, אך לאחר חקירה הם שוחררו בתנאים מגבילים.

השר במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, התייחס הבוקר לאירוע בכאן רשת ב. ביטון אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי "הפרטים עדיין בבדיקה, אבל לא נאפשר הפקרות גם בחברון ונשמור על מצב של רגיעה כפי שהיה עד היום". על האירוע עצמו אמר ביטון כי "אלו לא תמונות טובות. שאפו להתנהגות המוסרית של החייל".

האזינו לריאיון המלא עם השר ביטון

אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי בזמן הניסיון של לוחם גולני להפריד בין הפלסטינים למתנחלים ספג החייל אגרופים ממתנחלים. מפקדיו מגבים את התנהלותו, והמליצו לו להגיש תלונה למשטרת ש"י שחוקרת את התקרית.

שר הביטחון בני גנץ התייחס קודם לכן לתקרית ואמר כי הלוחם פעל כמצופה מכל חייל ומפקד בצה"ל. "חייל גולני שהגן על תושב פלסטיני בחברון, פעל כפי שמצופה מכל חייל ומפקד בצה"ל. זאת לפי הפרטים שהועברו בדיווחים בערוצי הפיקוד", כתב גנץ בחשבון הטוויטר שלו. "צה"ל מחויב לביטחונם של אזרחים בכל מקום בו הוא פועל, ואני סומך על הדרגים הפיקודיים בצה"ל שיתחקרו את האירוע באופן מסודר".

האירוע התרחש בין שישי לשבת לקראת חצות, כאשר עימות פיזי ומילולי התפתח בין ישראלים לפלסטיני בעמדת "הדס 9" . לוחם צה"ל ששמר בעמדה הבחין בעימות והפריד בין הפלסטיני לישראלים. גם הלוחם עצמו, כאמור, הוכה בידי הישראלים בניסיון להפריד בין הצדדים.