קבצן, אילוסטרציה
צילום: אי-פי

המשטרה עצרה מקבץ נדבות נכה פעמיים בתוך שבוע - ביהמ"ש ביקר בחריפות

הקבצן בן 52, המוגדר 100% נכה, סיכן לכאורה את חייו ואחרים כשקיבץ נדבות בצומת. ביהמ"ש הורה על שחרורו: "הדעת אינה סובלת כי בהיעדר פעולות חקירה יוארך מעצרו בשל קיבוץ נדבות שנובע ממצוקה כלכלית עד כדי חרפת רעב" • המשטרה: מכבדים את ההחלטה ונמשיך באכיפת החוק ושמירת הסדר
שלי טפיירו
14 ביוני 2020
14:32

שופטת בית משפט השלום באשקלון, דורית בונדה, ביקרה בחריפות את החלטת המשטרה לעצור פעמיים בתוך שבוע ימים, קבצן נדבות בן 52, המוגדר 100% נכה, בגין סיכון לכאורה של חייו וחיי אחרים כשקיבץ נדבות בצומת בכביש באשדוד. השופטת הורתה על שיחרורו של האיש.

"סבורני כי הדעת אינה סובלת שבהיעדר פעולות חקירה יוארך מעצרו של החשוד, בשל קיבוץ נדבות", כתבה השופטת. היא הוסיפה כי צעדיו של האיש "נובעים ממצוקה כלכלית גדולה, עד כדי חרפת רעב". האיש נעצר בפעם השנייה למרות העובדה שכבר במעצרו הראשון הורה שופט על שיחרורו, וקבע כי מדובר באדם שנאלץ לקבץ נדבות כדי להתקיים. השופט הפנה אותו לרשויות הרווחה באשדוד.

סנגורו של החשוד ליאור רונן טען בדיון כי "מדובר באכיפה בררנית שכן יש אינספור מקבצי נדבות בכבישים, וכי לא קיימת כל עילה למעצרו". מהמשטרה נמסר: "מחובתה ותפקידה של המשטרה לאכוף את החוק, ולמנוע סיכון לשלומם של משתמשי הדרך ומקבצי הנדבות, הנעים רגלית בין כלי רכב בצמתי כבישים סואנים.

בפעם הראשונה שהחשוד נעצר לאחר שעבר על החוק, ביקשה המשטרה מבית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים שיבטיחו הפסקת העבירה, ובית המשפט נעתר לבקשה זו. בחלוף ימים ספורים, החשוד נעצר שוב בגין הפרת הוראה חוקית, לאחר שהפר ברגל גסה את התנאים, לאחר שהורחק מהעיר והמשיך בביצוע העבירה. אנו מכבדים את הכרעת בית המשפט ונמשיך באכיפת החוק ושמירת הסדר למען שלום הציבור ובטיחותו".

ממשטרת ישראל נמסר: "מחובתה ותפקידה של המשטרה לאכוף את החוק ולמנוע סיכון לשלומם של משתמשי הדרך ומקבצי הנדבות הנעים רגלית בין כלי רכב בצמתי כבישים סואנים. בפעם הראשונה שהחשוד נעצר לאחר שעבר על החוק, ביקשה המשטרה מבית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים שיבטיחו הפסקת העבירה, ובימ"ש נעתר לבקשה זו. בחלוף ימים ספורים, החשוד נעצר שוב בגין הפרת הוראה חוקית לאחר שהפר ברגל גסה את תנאים שנבקעו על ידי בית המשפט לאחר שהורחק מהעיר והמשיך בביצוע העבירה. אנו מכבדים את הכרעת בימ"ש ונמשיך באכיפת החוק ושמירת הסדר למען שלום הציבור ובטיחותו".