-
-

בתקופה שבה כולנו מנסים להצטמצם - תבדקו את הביטוחים הכפולים שלכם

שליש מהישראלים מחזיקים ביטוחי בריאות כפולים ורובם לא בכלל לא יודעים את זה. בדיקה מעמיקה יכולה לחסוך מאות שקלים בחודש למשפחה
משחקי הכיס
14 ביוני 2020
18:10

תקשיבו שנייה כי יש סיכוי שאני יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. דוח חדש של רשות התחרות שהתפרסם היום העיף לי את המוח, זה דוח על ביטוחים. מסתבר ששליש מהישראלים שיש להם ביטוחים, בעיקר ביטוחי בריאות, מחזיקים ביטוח כפול. זה אומר שיש להם את אותו הביטוח בחברה אחת ובחברה אחרת.

תאורטית, אם קרה משהו האנשים האלה יכולים לקבל פיצוי גם מפה וגם מפה, אבל הנתונים של הרשות מראים ש-70% מהאנשים שתבעו את הביטוח תבעו רק חברה אחת. מה שאומר שהם בכלל לא יודעים שיש להם יותר מביטוח אחד או שהם יכולים לקבל פיצוי כפול.

איך נוצרו כל כפלי הביטוחים האלה? בדרך כלל מדובר בחברות ביטוח או סוכני ביטוח שפשוט מוכרים בלי לבדוק מה יש לאנשים. וכשמסתכלים על הסכומים שהביטוחים האלה משלמים, מסתבר שהם מאוד מאוד נמוכים. ביטוח תאונות אישיות למשל, שהוא ביטוח די נפוץ, הסכום החציוני שהוא משלם, כלומר הסכום שחצי מהאנשים מקבלים עד אליו, הוא בסך הכול 5,000 שקל. ובביטוח שמאפשר לכם לבחור מנתח פרטי תמורת תשלום, שהוא כנראה ביטוח הבריאות הנפוץ ביותר בישראל מקרב ביטוחי הבריאות, הסכום הממוצע הוא פחות מ-5,000 שקל. וזה ביטוח שיכול לעלות לבן אדם בודד מאות שקלים בחודש ולמשפחה של שני הורים ושני ילדים אפילו אלף שקלים בחודש.

אז עשו לעצמכם טובה, בטח בתקופה הזו שכולנו מנסים להצטמצם, תבדקו כמה ביטוחים יש לכם וכמה אתם משלמים. ואם יש לכם ביטוח כפול כזה, סביר מאוד להניח שאתם לא צריכים אותו.