שחקנים
צילום: מנהלת הליגות

פרשת הכדורגלנים והקטינות | בתום חקירה: השחקנים שוחררו בערבות עצמית

מקורב לנערה לכאן חדשות: היא מרגישה שהשחקנים ניצלו אותה • שני השחקנים טענו כי הנערות שיקרו להם • מאמן מכבי ת"א: זה לא היה שבוע שקט. רוצים לחשוב על כדורגל • בכיר בקבוצה אמר לכאן חדשות כי ההחלטה להשעות את השחקנים אתמול התקבלה ביחד עם השניים • עד כה נגבתה עדות רק מאחת הקטינות
כתבי כאן חדשות
14 ביוני 2020
18:48
עודכן ב 23:27

פרשת הכדורגלנים והקטינות: בתום כארבע שעות חקירה – הסתיימה הלילה (ראשון) חקירת שני שחקני מכבי תל אביב והם שוחררו לביתם בערבות עצמית, נאסר עליהם ליצור קשר עם הקטינות. אחת הנערות מסרה היום עדות במשטרה במשך כמה שעות. הנערה האחרת לא באה היום להיחקר משום שחשה שלא בטוב.

גורם בסביבתה אמר לכאן חדשות כי היא מרגישה שהשחקנים ניצלו אותה וכי מצבה הנפשי רעוע. שני השחקנים החשודים נחקרו היום במשטרה וטענו כי הנערות שיקרו להם בעניין גילן והציגו עצמן כמבוגרות בשנתיים. הנערות אומרות כי השחקנים ידעו את גילן האמיתי. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.

מוקדם יותר המשטרה הודיעה כי החלה לחקור באזהרה את שני שחקני מכבי תל אביב בפרשה. השניים חשודים בבעילת קטינה בהסכמה והגשת משקאות אלכוהוליים. מאמן מכבי תל אביב ולדימיר איביץ' הגיב היום לראשונה לפרשה בה חשודים שני שחקנים מהקבוצה בקיום יחסי מין עם קטינות: "זה לא היה שבוע שקט. לעיתים יש תקופות שבהן יש בעיות. אנחנו מועדון כדורגל מקצועני, אנחנו רוצים לחשוב על כדורגל ועל העבודה שלנו. יש דברים שלא בשליטתנו, אנחנו מתכוננים למשחקים, עובדים קשה ורוצים לתת את הטוב ביותר שלנו בכל אימון ובכל משחק – ונמשיך לעשות את זה".

מוקדם יותר הדפו במכבי תל אביב את הטענה שהשתהו בתגובתם להשעות את שני השחקנים החשודים שקיימו יחסי מין עם הקטינות. בכיר בקבוצה אמר לכאן חדשות כי ההחלטה להשעות את השחקנים התקבלה רק שלושה ימים לאחר שהפרשה פורסמה בתקשורת משום שלא רצו לפעול על בסיס שמועות. לדבריו, המשטרה פתחה בחקירה ביום חמישי אחר הצוהריים לאחר שהאימון כבר החל. ביום שישי הייתה התלבטות בהנהלה, ולאחר לימוד הפרשה על כל היבטיה הוחלט עם השחקנים שהם ייצאו לחופשה משבת.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות השבת בכאן 11 כי גורם המעורב בחקירה טוען שאחד השחקנים מחק מהטלפון הנייד שלו עדויות לקשר עם הקטינות. נסיבות המחיקה, לדברי הגורם, הן אישיות ולכאורה לא קשורות לחקירה. המידע בדבר מחיקת העדויות הועבר למשטרה, והיא צפויה לבדוק אותו עם לקיחת הטלפונים מהשחקנים בחקירתם שצפויה השבוע. אם הדבר נכון, הרי שעל פניו עלול להתעורר חשד נוסף כלפי השחקן – שיבוש ראיות.

בהכנת הידיעה השתתפו רועי ינובסקי, איתי שיקמן, יואב בורוביץ', דניאל אלעזר וורד פלמן