חיסון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ישראל במגעים עם חברה הנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של חיסון לקורונה

חברת אסטרזנקה הבריטית מקווה להשיג חיסון עד הסתיו. איטליה, צרפת וגרמניה כבר חתמו עמה על חוזה
קטי דור
14 ביוני 2020
20:34

משרד הבריאות נמצא במשא ומתן ראשוני עם חברת אסטרהזנקה הבריטית כדי לספק מנות חיסון נגד קורונה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. מחר אמורה להתקיים פגישה ראשונה עם נציגי החברה. אמש נודע שאיטליה, צרפת וגרמניה חתמו על חוזה עם החברה שמפתחת את החיסון עם חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד ונחשבת אחת המתקדמות בדרך למציאת חיסון מפני הנגיף. 

חיסון כידוע, טרם נמצא וישנן חברות רבות המנסות לפתח, אך חברת התרופות הבריטית שלה יש נציגות בארץ, כבר הודיעה כי היא נמצאת בשלב מתקדם וצפויה להיות מוכנה עם חיסון עד הסתיו. גרמניה, איטליה וצרפת חתמו עם החברה על הסכם האומר כי במידה שתמצא חיסון הן יהיו בין הראשונות לקבלו. 

חברה נוספת שאיתה כבר החל משא ומתן היא חברת מודרנה שמייצרת חיסונים. גם בגזרה זו נמצאים המגעים רק בתחילת הדרך. 

מנציגות אסטרזינקה בארץ נמסר: "החברה מחוייבת לבריאות הציבור ותסייע למשרד הבריאות להנגיש את החיסון בישראל. הדיון עדיין לא קונקרטי וההחלטה לגבי המדינות שיקבלו את החיסון תיעשה על ידי מנגנון בין-לאומי באופן שיוויוני".

 

 

 

 

 

 

 

מספרים

היום היתה ישיבה של הצטמ,ושם מוטדרים מהעליה ואפילו אומרים שזאת עליה מארכית,עם מקדם הדבקה גבוה. ולכן עיש לנקוט באמצעים,שיחייבו יותר את הציבור בנוגע להנחיות. העליה בימים החארונים היא בסבביות 200 ליום,אבל אתמול היתה קפיצה גדולה בשיעור החולים החיוביים מכלל הנבדקים. זה היה 2.23% יום לפני כן היה 1.5%

עוקבים בדריכות ודאגה.

בסוף השבוע מסיימים התיכונים והחטיבות את הלימודים זה אולי יאפשר פיזור של התלמידים מהיסודי ביותר כיתות וקבוצות קטנות,במשרד הבריאות בהחלט חושבים שזה רעיון שצריך לשקול אותו.