אפי, החייל שמנע את הלינץ'

החייל שמנע לינץ' בפלסטיני בחברון: אפי, לוחם בגדוד 51 של גולני

שני חשודים במעורבות באירוע נעצרו בערב ושניים נוספים במהלך הלילה, בהם קטין. הרמטכ"ל אביב כוכבי העניק גיבוי מלא לחייל, וגינה בחריפות את התקיפה
רועי שרון וכרמל דנגור
14 ביוני 2020
20:45
עודכן ב 07:05

החייל שמנע לינץ' בפלסטיני בחברון בליל שבת הוא אפי, לוחם בגדוד 51 של גולני - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. שני חשודים במעורבות באירוע נעצרו במהלך הערב ושניים נוספים, בהם קטין, נעצרו בלילה. מוקדם יותר העניק הרמטכ"ל אביב כוכבי גיבוי מלא לחייל, וגינה בחריפות את התקיפה: "הלוחם פעל כמצופה ממנו. אלימות לאומנית היא פשע שיש למנוע, להוקיע ולטפל בו במלוא חומרת הדין". שניים מהחשודים בתקיפה הם תושבי היישוב היהודי בחברון. 

בליל שבת התפתח עימות פיזי ומילולי בין ישראלים לפלסטיני בעמדת "הדס 9" בחברון. אפי, ששמר בעמדה, הבחין בעימות והפריד בין הפלסטיני לישראלים. הלוחם הוכה בידי הישראלים במהלך הניסיון להפריד בין הצדדים. 

בד בבד, יושב ראש מנהלת חברון, הרב הלל הורוביץ, הודה מוקדם יותר בריאיון לכאן רשת ב כי "זהו אירוע חמור ביותר שלא היה צריך לקרות". לדבריו, "אנחנו מצטערים עליו. הנערים היו צריכים לגשת לחייל ולהגיד לו 'ערבי פגע בנו, תטפל בו'". בניגוד לנטען, הוא ציין כי "אף אחד לא הרביץ לחייל, היה עימות בין הילדים שלנו לערבי. החייל שהגיע, כמו שהיה צריך, התערב במריבה וחטף מה שחטף תוך כדי. נפגשנו בבוקר עם החייל ושוחחנו איתו. הוא לא ראה את האירוע, הוא הגיע באמצע. הוא לא היה חבול, הוא היה עם מצב רוח טוב".

האזינו לריאיון עם יו"ר מנהלת חברון לכאן רשת ב