מחבלים משגרים בלוני נפץ, ארכיון

דיווח: באישור ישראל - קטר תכניס 50 מיליון דולרים לעזה

לפי הדיווח, בתמורה - ארגוני הטרור ברצועה יפסיקו את הפרחת הבלונים לישראל. בדיווח אחר נמסר שחמאס הורה להפסיק את שיגור הבלונים לאחר שקיבל ערבויות לכסף הקטרי • לאחר הביקורת - פקידי הרשות הפלסטינית יקבלו משכורת חלקית
שמעון מיג'אן
15 ביוני 2020
06:33

ישראל הסכימה לקטר להכניס 50 מיליון דולרים לעזה. כך דווח היום (שני) בעיתון הלבנוני אל-אחבאר. על פי הדיווח, כסף קטרי צפוי להיכנס לרצועה עוד השבוע. בתמורה, ארגוני הטרור בעזה הסכימו להפסיק את הפרחת בלוני הנפץ מהרצועה לכיוון ישראל. לפי דיווח פלסטיני אחר, חמאס הוריד הנחיות להפסיק את הפרחת הבלונים לאחר שקיבל ערבויות לגבי כניסת הכסף הקטרי לעזה.

אתמול התגלה צרור בלונים עם מטען חשוד במושב תדהר שליד אופקים. חבלן הוזעק למקום וניטרל את החפץ החשוד שחובר לצרור. מדובר בבלון התבערה הראשון שהופרח מרצועת עזה לישראל מאז חודש פברואר האחרון. 

בכיר הג'יהאד האסלאמי אחמד אל-מודלל אמר בריאיון לערוץ פלסטיני שעד כה אין החלטה רשמית בנוגע לחידוש צעדות הגדר או שימוש באמצעים בהם נעשה שימוש בעבר נגד ישראל. לדבריו, שיגור בלוני תבערה בעת הנוכחית לעבר ישראל נעשה על ידי "צעירים שחיים במצוקה בעזה ללא אופק". בתוך כך טלאל אבו זריפה, חבר הוועד העליון של צעדות הגדר, אמר כי הם בוחנים כיצד ניתן לחדש את המחאות על רקע ההוראות בנוגע למניעת התפשטות קורונה.

שלשום פרצו 11 דליקות במערב הנגב כתוצאה מהצתות. מחקירה של חוקר דליקות עלה שאין קשר לבלוני תבערה, זאת לאחר שעלה חשד שמדובר בשריפות שפרצו בשל בלוני תבערה. בהודעה של רשות הכבאות נמסר שהמוקדים היו מרוחקים זה מזה, ובשטח התגלו סימני הצתה ברורים. 

פקידי הרשות הפלסטינית יקבלו משכורת חלקית

הממשלה ברמאללה תנסה לשלם לפקידי הרשות הפלסטינית משכורת חלקית עבור החודש - כך מסר מקור פלסטיני לעיתון א-שרק אל-אווסט. לדבריו, לא ברור מה יעלה בגורל המשכורות לפקידים בחודשים הבאים, אם ישראל תלך לסיפוח.

עד כה, הרשות הפלסטינית לא שילמה משכורות לפקידיה עבור חודש מאי, ומקורות פלסטינים העריכו כי תשלום המשכורות אינו צפוי החודש כלל. בימים האחרונים גברה הביקורת מצד גורמים פלסטינים על הרשות כי הם משתמשים במשכורות הפקידים כקלף לחץ נגד ישראל, מבלי שיש מצוקה כספית אמיתית המונעת את תשלומן.