איילת שקד
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ח"כ שקד על האיום נגד ברון: "גם אם לא מסכימים - צריך לנהוג בכבוד בכל שופט"

על החלת הריבונות חברת הכנסת מימינה אמרה: "זו תוכנית נתניהו ולא תוכנית טראמפ. ר"המ מאמין בהקמת מדינה פלסטינית מפורזת. הוא החליט לפרק את גוש הימין ועכשיו הוא מתחנן לגנץ להחיל את החוק - אולי על מעלה אדומים"
הבוקר הזה
15 ביוני 2020
09:05

חברת הכנסת איילת שקד התייחסה הבוקר (שני) למכתב האיום שנשלח לשופטת ענת ברון. בראיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה כי "זה דבר חמור מאוד שצריך להיחקר. צריך לנהוג בכבוד בכל שופט, גם אם לא מסכימים עם פסקי הדין שלו. צריך למצוא את מי שעשה את מעשה הנבלה הזה".

האזינו לריאיון המלא עם חברת הכנסת שקד

בנוגע להחלת הריבונות אמרה שקד: "הביטוי מדינה פלסטינית מופיע בתוכנית מעל 150 פעמים, זו תוכנית נתניהו ולא תוכנית טראמפ. ראש הממשלה מאמין בהקמת מדינה פלסטינית מפורזת". עוד ציינה כי "ימינה בעד החלת הריבונות, אבל שתעשה כמו שצריך. העובדה שאנחנו באופוזיציה היא כנראה לא סתם. נתניהו החליט לפרק את גוש הימין ועכשיו הוא מתחנן לגנץ להחיל את החוק - אולי על מעלה אדומים".

שקד הוסיפה כי "המפה שראשי יש"ע הראו לנו היא מפה רעה. אסור להסכים למדינה פלסטינית ואסור להקפיא את הבנייה בישובים מבוססים דוגמת עתניאל והר ברכה. גם סיפוח של 30% מהשטח זה טוב".

היא התייחסה להחלת הריבונות על הגולן על ידי בגין וציינה שכאשר רצה להחיל את החוק על רמת הגולן - הוא עשה את זה ב-24 שעות. "בהסכם הקואליציוני כתבו במפורש שלא נדרשת הסכמה מכחול לבן. שמעתי מבכירים בליכוד שהטענה שהאמריקנים דורשים הסכמה רחבה איננה נכונה", אמרה.