לוחם צה"ל, ארכיון
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

בעקבות פליטת כדור אקדח: מאסר, הדחה ונזיפות ביחידת העלית יהל"ם

האירוע הסתיים ללא נפגעים • מדריך ביחידה נשלח ל-20 ימי מחבוש והודח לאחר שכדור נפלט מאקדחו האישי בשוגג, מפקדיו ננזפו
רועי שרון
15 ביוני 2020
09:27

מאסר, הדחה ונזיפות ביחידת העלית יהל"ם בעקבות פליטת כדור אקדח. מדריך קרב מגע ביחידת הנדסה למבצעים מיוחדים (יהל״ם), נשלח ל-20 ימי מחבוש והודח מהיחידה לאחר שכדור נפלט מאקדחו האישי בשוגג בעת ששהה בחדרו. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

האירוע התרחש בארבעה במאי 2020 ולאחריו מונתה ועדת מומחים מקצועית לבחינת האירועים בראשות מפקד חטיבת אלון, אלוף-משנה ברק רובין ובהמלצתה ננקטו שורה של צעדים משמעתיים ובהם - נזיפה פיקודית למפקד יחידת יהל״ם, קצין בדרגת אלוף-משנה; נזיפה פיקודית ועיכוב של שנתיים בקידומו של מפקד בית ספר ליהל״ם, קצין בדרגת סגן-אלוף; והדחה מתפקידו של קצין לוחמה ביחידה בדרגת סרן.

מדובר צה"ל נמסר כי האלוף יואל סטריק, מפקד זרוע היבשה, החליט גם על שורת הנחיות מקצועיות לרענון וחידוד הוראות בטיחות לשימוש באקדח ביחידות. "צה״ל ימשיך לתחקר לעומק כל אירוע, בוודאי שאירועי בטיחות, כדי ללמוד ולהשתפר ובכדי למנוע אירועי בטיחות נוספים בעתיד", נאמר בהודעה. "ממצאי התחקיר הוצגו לראש המטה הכללי".

בראשית החודש דיווחה כתבתנו כרמלה מנשה על הדחות של קצינים בעקבות גניבה של ציוד בשווי של מאות אלפי שקלים במהלך אימון סמוך לצאלים.