אושרי אסולין
באדיבות המשפחה

אמו של אושרי אסולין: בית החולים כשל בטיפול

מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות בשיבא, פרופ' גליה רהב: "היה חולה בקורונה מבלי שידע". לדבריה, מדובר במקרה המוות הראשון בעולם של אדם מבוגר מתסמונת קוואסקי
סדר יום
15 ביוני 2020
11:20

"הם כנראה לא ידעו להעביר אותו נכון וכל המדדים ירדו - אין פה קורונה", כך אמרה הבוקר (שני) רחל אסולין, אמו של אושרי אסולין בן ה-26 שנפטר אתמול בבית החולים שיבא מסיבוכי נגיף קורונה. בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב, הוסיפה אסולין: "שלוש בדיקות לגילוי הנגיף יצאו שליליות, היה שם כשל מסוים שהעבירו אותו במחלקות".

האזינו לריאיון עם רחל אסולין בכאן רשת ב

"אני צעקתי - תחזירו את החשמל, הוא קורס, והם קראו לרופא ואמרו שהם בסך הכול טכנאים", סיפרה אסולין. היא הוסיפה כי בנה עבר שלוש החייאות בתוך 40 דקות, וכי בבדיקה שנעשתה בבית החולים עלה כי מת מוות מוחי.

מוקדם יותר אמרה בתוכנית מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא, הפרופסור גליה רהב, כי בבדיקה סרולוגית שהתבצעה לאסולין נמצאו נוגדנים לקורונה בגופו. פרופ' רהב הסבירה שהכוונה היא כי אסולין היה חולה בנגיף מבלי שידע. לדבריה, מקרה המוות של אסולין הוא במקרה המוות הראשון בעולם של אדם מבוגר מתסמונת קוואסקי.

בתוך כך, מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל עלה הבוקר ל-3,430 בהם 31 במצב קשה, מהם 23 מונשמים. מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-302 איש. מחצות אובחנו 67 נדבקים חדשים. בנוסף, מספר הבדיקות הממוצע בשבוע האחרון עמד על 11,056. כמו כן מספר המחלימים מן הנגיף עלה ל-15,390.