טקס פרסי האוסקר
צילום: אי-פי

עכשיו זה רשמי: טקס האוסקר יידחה בחודשיים

התאריך המיועד - 25 באפריל. מועד רישום הסרטים להתמודדות על הפרס יוארך גם כן. דיווחים על דחייה אפשרית של הטקס החלו כבר לפני חודש, בצל משבר קורונה הפגיעה הקשה שספגה תעשיית הקולנוע
שני נחשוני
16 ביוני 2020
03:36

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הודיעה הלילה (שלישי) כי טקס פרסי האוסקר יידחה בכחודשיים, ל-25 באפריל 2021. סרטים שירצו להירשם לצורך התמודדות על הפרס יהיו יכולים לעשות זאת עד ל-28 בפברואר 2021, המועמדויות יוכרזו ב-15 במארס של אותה השנה. הדיווחים על דחייה אפשרית של הטקס החלו כבר לפני כחודש, בצל משבר קורונה והפגיעה הקשה שספגה תעשיית הקולנוע. 

בעקבות התפרצות המגפה נסגרו אולמות הקולנוע ברחבי העולם, נדחתה יציאתם של סרטים רבים ואף נעצרה הפקתם של סרטים עתידיים. בין הסרטים שיציאתם נדחתה היו הסרט ה-25 בסדרת הסרטים של ג'יימס בונד, הסרט התשיעי בסדרת סרטי האקשן "מהיר ועצבני" וגרסת הלייב-אקשן של אולפני דיסני לסרט "מולאן".

לפני כחודשיים הכריזה האקדמיה האמריקנית לקולנוע על שינוי בחוקי ההשתתפות בטקס. על פי התקנות החדשות, סרטים שיצאו ישירות לצפייה ישירה במקום לבתי הקולנוע בעקבות התפרצות הנגיף, יוכלו אף הם להציג את מועמדותם.

טקס פרסי האוסקר שמתקיים משנת 1929 נדחה עד כה שלוש פעמים בלבד. הפעם הראשונה התרחשה בשנת 1938 בעקבות הצפות ששטפו את לוס אנג'לס והביאו לדחיית הטקס בשבוע. בשנת 1968 נדחה הטקס ביומיים בעקבות רצח הכומר מרטין לותר קינג. בשנת 1981 נדחה הטקס ביום אחד בעקבות ניסיון ההתנקשות בנשיא ארצות הברית רונלד רייגן.